Pogoda. Ponad 300 interwencji straży pożarnej.. (zdj.il.) pexels.com/Ranko KuljaninŹródło: (zdj.il.) pexels.com/Ranko Kuljanin
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Czerwca 2020

Setki interwencji, zerwane dachy i trąba powietrzna. Dziś w Polsce pogoda również nie rozpieści, wydano ostrzeżenia

Pogoda towarzysząca tegorocznej wiośnie z pewnością nie należy do typowych. W ostatnich dniach poza opadami deszczu kraj dotknęły również liczne burze. Ostatniej doby tylko do godziny 18 Państwowa Straż Pożarna odnotowała 336 interwencji. Prognoza na dzisiaj również nie należy do optymistycznych. Zapowiedziano zagrożenie pierwszego stopnia.

"W zdecydowanej większości przypadków strażacy wyjeżdżali do usuwania połamanych gałęzi i konarów drzew tarasujących drogi, ulice lub chodników. Pompowali także wodę z zalanych piwnic budynków i udrażniali przepusty drogowe", przekazał Polskiej Agencji Prasowej oficer dyżurny podkarpackiej straży pożarnej starszy kapitan Michał Lech, cytowany przez Portalsamorzadowy.pl. Strażacy pomagali również przy zabezpieczaniu konstrukcji dachowych, które w wyniku burz uległy zniszczeniu.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Pogoda. Trąba powietrzna nad Śląskiem

Na samym Podkarpaciu, rejonie najsilniej dotkniętym wczorajszą aurą, burze uszkodziły ponad 90 stacji średniego napięcia, efektem czego blisko 4 tys. osób zostało pozbawionych prądu. Z przekazanych wczoraj przez przedstawiciela PGE Dystrybucja w Rzeszowie informacji wynika, że zajęto się już usuwaniem awarii. Miało ono potrwać do kilku godzin.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? Minister właśnie podjął decyzję w sprawie jego ściągania
2. Kolejny kraj wygrał z pandemią. Nie ma nowych chorych, wracają do normalnego życia

Państwowa Straż Pożarna poinformowała także o trąbie powietrznej, która pojawiła się w miejscowości Kaniów w pow. bielskim (województwo śląskie) i uszkodziła 23 budynki, w tym 2 gospodarcze oraz 21 budynków mieszkalnych. Nietypowe zjawisko pogodowe doprowadziło do całkowitego zerwania dachu jednego z gospodarstw. Skutki kapryśnej pogody są usuwane przez strażaków. Trwa również zabezpieczanie uszkodzonych domów. Jak podaje "Portal Samorządowy", silne podmuchy wiatru doprowadziły także do z zerwania dachu trzech budynków w miejscowości Zarębice (woj. śląskie).

Prognoza pogody na dziś również daje niejakie powody do niepokoju. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 30 mm, lokalnie około 40 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwe są także opady gradu. Burze dotkną przede wszystkim wschodnich regionów kraju. W związku z prognozowanymi burzami z gradem zapowiedziano możliwy 1 stopień zagrożenia.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł
  2. "Polskę czeka ogromna katastrofa". Słowa znanego eksperta budzą grozę
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Ulewy stulecia czekają nas co 5 lat. Winne ocieplenie klimatu

Źródła: portalsamorzadowy.pl / pogodynka.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News