Podwyżki 2020 dla pracowników sklepów znanych sieci handlowych. Kasjerzy mogą liczyć na naprawdę duże pensje!. Wikimedia CommonsŹródło: Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Grudnia 2019

Ile zarabiają kasjerzy? Kwoty oburzają wszystkie strony

Podwyżki od 2020 roku dla kasjerów największych sieci handlowych w Polsce. Dotyczy to głównie pracowników sieci sklepów Biedronka. Niektórzy z nich zarobią tyle, co nauczyciele! To oburza wszystkie strony.

Pracownicy sieci Biedronka już zacierają ręce i wyczekują nowego roku. Pracodawcy obiecali im bowiem podwyżki wraz z początkiem 2020 roku. Mowa o kasjerach sklepów sieci Biedronka. Część z nich będzie zarabiała niemal 4 tys. zł brutto. Wydaje się to naprawdę sporo, jak na takie stanowisko pracy i z uwagi na to, że na podobne pensje mogą liczyć nauczyciele dyplomowani. Natomiast reszta pracowników dostanie nawet tysiąc złotych mniej. - Nasze pensje to wstyd dla kraju - mówią zgodnie.

Producenci was przed tym nie ostrzegą. Niebezpieczny składnik w świątecznych słodyczach największych marekProducenci was przed tym nie ostrzegą. Niebezpieczny składnik w świątecznych słodyczach największych marekCzytaj dalej

Kasjer z Biedronki zarobi tyle, co nauczyciel

Portugalska sieć sklepów Biedronka ogłosiła, że od 1 stycznia 2020 roku jej pracownicy mogą liczyć na spore podwyżki wynagrodzeń. Mają one sięgać aż 100-500 zł brutto miesięcznie. I tak oto kasjerzy z trzyletnim stażem będą zarabiać w największych miastach nawet 3650 zł brutto.

Dodatkowo przewidziane są także co miesiąc premie uznaniowe oraz: wyprawki dla dzieci pracowników, paczki świąteczne, dwa razy w roku karty przedpłacone, bezpłatne kolonie dla dzieci i obozy językowe, wsparcie dla niepełnosprawnych dzieci pracowników czy bezzwrotne zapomogi.

Od 1 stycznia, wedle zapewnień rządu, wzrosną także pensje nauczycieli, lecz tylko tych, którzy nie mają tytułu magistra. Ich wynagrodzenia zostaną zwiększone z powodu podniesienia pensji minimalnej. Nauczyciel stażysta zarobi od nowego roku 2782 zł, kontraktowy - 2862 zł, mianowany - 3250 zł, a nauczyciel dyplomowany – 3817 zł.

- Trzeba zapytać premiera Mateusza Morawieckiego o to, dlaczego w kraju, gdzie jest najlepsza edukacja w Europie, nauczyciel zarabia tyle, co kasjer w Biedronce. Kasjerzy bardzo ciężko pracują i należy im się godna zapłata. Nauczyciele też jednak znakomicie kształcą dzieci i młodzież, co widać w badaniach i międzynarodowych rankingach. Premier powinien się wstydzić - powiedział dla "Wirtualnej Polski" Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Internetowy serwis zarobki.pracuj.pl sporządził raport oparty na badaniach ankietowych. Z raportu wynika, że obecnie przeciętne miesięczne wynagrodzenie kasjera w Polsce to 2000 zł netto. Najlepiej opłacani w tej grupie zawodowej otrzymują 2900 zł na rękę. Najwyższe zarobki oferują sklepy w największych miastach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Lubisz mięso? Lista produktów, po które już nigdy więcej nie sięgniesz

4. Sophia Loren naprawdę się tak nie nazywała. Jedna z tajemnic najsłynniejszej aktorki

5. Kaczyński chciał to ukryć. Kamery uchwyciły bolesny grymas na jego twarzy

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak