Podatki. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Lutego 2020

Fiskus zrobił podatnikom "prezent". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać

Podatki są jedną z dwóch, pewnych rzeczy w życiu. Mimo popularności tego hasła, wiele Polek i Polaków nie ma świadomości, że płaci jakiekolwiek podatki. Dowodzi tego m.in. raport "Czego Polacy nie wiedzą o podatkach?", z którego wynika że 21 proc. z nas nie wie, że dorzuca się do budżetu państwa. O fakcie tym przypomni niektórym fiskus ze swoim wyjątkowym "prezentem".

Pomysł Ministerstwa Finansów kosztować będzie 36 tys. zł a jego celem jest wyrażenie wdzięczności dla podatników. Czy mowa o ulgach? Bynajmniej. Może nowym ułatwieniu przy rozliczaniu podatku? Nie. Wspomniana kwota wydana zostanie na... pieczątki.

Wiadomości TVP przekroczyły kolejną granicę smaku i mowy nienawiści. Zwyczajnie przykreWiadomości TVP przekroczyły kolejną granicę smaku i mowy nienawiści. Zwyczajnie przykreCzytaj dalej

Podatki powodem wdzięczności ministerstwa

„Dziękujemy za Twoje podatki” - pieczątka o takiej treści przybijana będzie do papierowych zeznań PIT za 2019 r. A co z osobami, które rozliczać sie będą drogą elektroniczną? One również zobaczą wspomnianą adnotację.

Pieczątki trafią do 1205 okienek, we wszystkich 400 urzędach skarbowych w Polsce. W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną ministerstwo tłumaczy, że akcja jest częścią większej kampanii promocyjnej. Jej celem ma być promowanie uczciwego rozliczania się z podatków oraz ocieplanie wizerunku fiskusa.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za dwa tygodnie zasiłki pójdą w górę. Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze

2. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną