Poczta Polska dopuściła się ogromnego wydatku na worki do kart wyborczych? Jest oświadczenie spółki w tej sprawie.. (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Czerwca 2020

Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu

Poczta Polska dopuściła się ogromnego wydatku na worki do kart wyborczych? Chodzi o wybory korespondencyjne, które miały odbyć się 10 maja, a do których jednak nie doszło. Jak wynika ze wcześniejszych ustaleń mediów, kwota, jaką wydano na organizację wyborów majowych, jest gigantyczna. Teraz dochodzą do tego jeszcze "tajemnicze worki". Jest oświadczenie spółki w tej sprawie.

Poczta Polska, w specjalnym oświadczeniu wydanym w sobotę, wyjaśnia medialne doniesienia o zakupie worków do kart do głosowania, na które spółka Skarbu Państwa miała wydać ponad 5 mln zł. Poczta tłumaczy się ich doskonałą jakością i długotrwałą przydatnością.

Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej BrytaniiAtak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Poczta Polska i worki do kart do głosowania za ponad 5 mln zł? Jest oświadczenie spółki

Poczta Polska, w trakcie przygotowań do wyborów prezydenckich 10 maja, które miały odbyć się w formie korespondencyjnej, miała wydać aż 5 mln złotych na specjalne worki. Miały być one przeznaczone do przewozu kart do głosowania. W tłumaczeniu spółki, mowa jest o ich znakomitej jakości i przydatności, a cena miała być rzeczą drugorzędną. "Kupując specjalne worki do przewozu kart wyborczych, kierowaliśmy się nie tylko ceną, ale przede wszystkich ich jakością, a także możliwością ich wykorzystania w dłuższej perspektywie" - poinformowała Poczta Polska w sobotnim komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele
2. W ostatniej chwili wprowadzili zakaz. Jest potwierdzenie, media obiegły zaskakujące wiadomości z Łotwy

Do faktur za niedoszłe wybory majowe dotarł TVN24. Poczta Polska wystawiła je czterem firmom w ramach przygotowań do wyborów korespondencyjnych. O sprawie informuje także Wirtualna Polska. - Według ustaleń TVN24 firma za kwotę 5 mln 141 tys. 400 zł miała wyprodukować i dostarczyć poczcie 44 tys. worków do przewozu kart wyborczych. Cena jednego worka sięgała dość astronomicznej, jak twierdzili dziennikarze stacji kwoty - 116 zł 85 gr - czytamy w artykule WP.

Poczta Polska stanowczo dementuje wszelkie doniesienia i plotki o tak astronomicznych cenach oraz o rzekomym przepłaceniu. "Nie jest prawdą, że Poczta Polska \'przepłaciła\' za worki, które w tej jakości \'można było kupić taniej\'. Każdy zakup, jaki realizowany jest przez Spółkę, poprzedzony jest gruntownym badaniem rynku, a towarzyszy temu sprawdzanie próbek oferowanych towarów pod kątem m.in. ich jakości i użyteczności. Cena jest zatem ważnym, ale nie jedynym kryterium zakupowym" - zapewnia Poczta Polska w wydanym w sobotę oświadczeniu.

Pomijając problem związany z ceną, materiał worków miał być naprawdę wysokiej jakości, co podkreśla spółka Skarbu Państwa. "z bardzo trwałego materiału stosowanego m.in. w sektorze wojskowym, aby zapewnić bezpieczeństwo transportu przesyłek". "Istotne były także: wzmocnione szwy zabezpieczające przed rozerwaniem oraz specjalny ściągacz pozwalający zabezpieczyć przesyłki. Nie bez znaczenia były także względy estetyczne, tak aby worek nie uchybiał powadze procesu wyborczego, w trakcie którego miał zostać wykorzystany" - czytamy w oświadczeniu Poczty Polskiej.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 4 tys. zł dodatku do emerytury i to co miesiąc. Coraz więcej emerytów ma szansę się załapać
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. O krok od tragedii. W Krakowie wyjątkowe zjawisko pogodowe rozerwało balon widokowy

Źródło: WP / TVN24