Poczta Polska wydała kolosalną sumę pieniędzy na wybory majowe, które w konsekwencji nie doszły do skutku?. (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Czerwca 2020

Poczta Polska wydała niebotyczne kwoty na wybory? Niespodziewanie wszystko owiane tajemnicą, zastanawiające

Poczta Polska wydała kolosalną sumę pieniędzy na wybory majowe, które w konsekwencji nie doszły do skutku? Z doniesień medialnych wszystko na to wskazuje, a cała sprawa owiana jest tajemnicą. Ciężko pozyskać jakiekolwiek informacje w tej sprawie chociażby od samego szefa Poczty Polskiej, Tomasza Zdzikota, który zbywał w Sejmie dziennikarza TVN24, nie chcąc jasno odpowiadać na jego pytania. Na wszystko odpierał, że "to informacja o charakterze tajemnicy przedsiębiorstwa" lub nie odpowiadał wcale.

Nowy Szef Poczty Polskiej, Tomasz Zdzikot, niechętnie odpowiadał na pytania dziennikarza TVN24, jakie padły w piątek na terenie Sejmu. Zdzikot zapytany został zapytany m.in. o koszt wyborów prezydenckich, które miały odbyć się w maju w formie korespondencyjnej, ale nie doszły do skutku. Na to pytanie i na inne powiązane z tą sprawą szef Poczty Polskiej odparł, że "to informacja o charakterze tajemnicy przedsiębiorstwa". Na pytanie o odpowiedzialność za organizację głosowania i kto poniesie za to ewentualne konsekwencje, Zdzikot także nie odpowiedział.

Uwaga, można zapłacić astronomiczne kary. Mieszkańcy Śląska już tego doświadczyli, dotyczy każdegoUwaga, można zapłacić astronomiczne kary. Mieszkańcy Śląska już tego doświadczyli, dotyczy każdegoCzytaj dalej

Poczta Polska wydała kolosalną sumę pieniędzy na wybory majowe? "To informacja o charakterze tajemnicy przedsiębiorstwa"

W Sejmie w piątek pojawił się Tomasz Zdzikot, nowy szef Poczty Polskiej. Na sejmowym korytarzu został złapany i zapytany przez reportera TVN24: "czy wiadomo już, ile Poczta zapłaciła za organizację wyborów?". Na to pytanie, szef spółki Skarbu Państwa ponownie odparł, że "to informacja o charakterze tajemnicy przedsiębiorstwa".

Dziennikarz TVN24 słusznie zwrócił uwagę, że są to pieniądze publiczne, bo przecież Poczta Polska jest spółką Skarbu Państwa. "Jest to informacja o charakterze tajemnicy przedsiębiorstwa" - powtórzył Tomasz Zdzikot. Nie chciał także odpowiedzieć na pytanie, kto poniesie ewentualną odpowiedzialność za to wszystko, jak chociażby za samo przygotowanie takiej formy głosowania, do którego w konsekwencji nie doszło, a pieniądze zostały na to wydane.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP: Jak Polki i Polacy oceniają rzetelność polskich mediów? Wyniki są zatrważające, będziecie zaskoczeni
2. Czarny scenariusz spełni się błyskawicznie. Eksperci nie mają złudzeń, że najbliższe miesiące będą najważniejsze

Do sprawy wyborów majowych i wydanych pieniędzy przez Pocztę Polską, odniósł się w czwartek poseł Michał Wypij z Porozumienia, który podkreślił, że musi to zostać wyjaśnione i ktoś musi ponieść za to odpowiedzialność. - Z całą pewnością trzeba ponieść odpowiedzialność, także finansową, za przygotowania do wyborów, które się nie odbyły. To dla mnie sprawa oczywista - oświadczył poseł.

Jak ujawnił pod koniec maja portal tvn24.pl, wybory prezydenckie majowe, które jednak nie doszły do skutku, miały kosztować Pocztę Polską przynajmniej ok. 70 milionów złotych. "68 896 820 złotych - na taką kwotę opiewają faktury, które w związku z przygotowaniami do organizacji wyborów Poczcie Polskiej wystawiły co najmniej cztery firmy. Z dokumentów, do których dotarł tvn24.pl, wynika, że poczta wypłaciła z tego tytułu już ponad 26 milionów złotych" - czytamy w artykule TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka

Źródło: TVN24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News