Poczta Polska ściąga należność za abonament. O zaprzestanie działań zaapelował Jacek Sasin.. (zdj.il.) Wikimedia Commons/Santeri ViinamäkiŹródło: (zdj.il.) Wikimedia Commons/Santeri Viinamäki
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Czerwca 2020

Uwaga, abyś nagle nie stracił pieniędzy z konta. Poczta Polska ściąga zaległe abonamenty

Poczta Polska w ciągu ostatnich kilku miesięcy niezwykle żarliwie upomina się o należności wynikające z niepłacenia abonamentu przez obywateli. Zaległości mogą być ściągane nawet do pięciu lat wstecz. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zaapelował do władz Poczty, by wstrzymały prowadzone działania. Nie obyło się bez ataku na opozycję.

Temat abonamentu RTV, a konkretniej kwestia jego niepłacenia powraca co kilka miesięcy. Tak było i w przypadku 2 mld zł wypłaconych publicznym mediom, gdy politycy partii rządzącej przekonywali, że zrekompensowanie Telewizji Polskiej braku wpływów jest absolutnie konieczne. Tym razem wicepremier Jacek Sasin zaapelował jednak do Poczty Polskiej, bo zawiesić wzmożone pobieranie zaległości.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Poczta Polska i 7 mln zł

O obarczeniu winą za problem ściągalności abonamentu RTV Donalda Tuska pisaliśmy TUTAJ. "Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska. To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach", napisał wicepremier. Niektórzy zwracali uwagę, że to kolejny przykład prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość narracji w stylu "przez ostatnie osiem lat przed naszymi pięcioma latami...". Tego samego zdania była polityk Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, która wskazała, że PiS rządzi już pół dekady.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łódź. Zbiorowy gwałt na 26-letniej kobiecie, niewyobrażalnie tragiczne. Czy wyrok w sprawie jest sprawiedliwy?
2. Runął cały pomnik. Sytuacja w Europie wymyka się spod kontroli

Minister postanowił zatroszczyć się jednak o los Polaków. "Obecnie - biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności - poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie", czytamy na profilu na Twitterze ministra. Przez "wyjątkowe okoliczności" Sasin miał zapewne na myśli kryzys wywołany epidemią oraz zastój, jaki wywołała ona w gospodarce. Nie przeszkodziło to jednak Poczcie Polskiej, by, jak podaje Wirtualna Polska, w ciągu zaledwie czterech miesięcy wystawić 35 tys. tytułów wykonawczych.

Dodajmy, że za niepłacenie abonamentu RTV grozi kara w wysokości 30-krotności miesięcznej stawki za abonament, a zatem dokładnie 681 zł. Wspomniane kontrole, wykonywane w trakcie ostatnich czterech miesięcy, pozwoliły zebrać aż 7 mln zł. Zaległości można bowiem ściągać nawet do pięciu lat wstecz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonu
  2. Matura 2020 język polski 08.06.2020. Arkusze CKE, odpowiedzi
  3. Łódź. Zbiorowy gwałt na 26-letniej kobiecie, niewyobrażalnie tragiczne. Czy wyrok w sprawie jest sprawiedliwy?
  4. ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  6. Wstrzymano pracę w kilkunastu kopalniach. Przypadki na Śląsku są przypadkami z ogniska - wyjaśnia Szumowski

Źródło: Twitter / wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News