Poczta Polska - wybory korespondencyjne. Andrzej Iwanczuk/Reporter/East News
Źródło: Andrzej Iwanczuk/Reporter/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Maja 2020

Już jutro listonosz może zapukać do waszych drzwi? Roznoszenie pakietów wyborczych miało się rozpocząć

Poczta Polska zaplanowała już pracę listonoszy podczas okresu wyborczego. Pracownicy spółki mogą już jutro stawić się z bardzo ważnymi przesyłkami. Roznoszenie pakietów wyborczych rozpocznie się niebawem. Jak wobec tych działań zachowa się nasze społeczeństwo?

Wybory prezydenckie w Polsce oraz sposób ich organizacji dla części z nas pozostawia wiele do życzenia. Pomysły rządu w sprawie przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego wywołują duże kontrowersje. Już sam termin przeprowadzenia elekcji skłócił nie tylko rząd z opozycją, ale i partie z szerokiego anty-pisu. Nie brakuje również napięć w samym obozie władzy. Poznaliśmy plany dotyczące sposobu organizacji pracy pocztowców.

Ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla turystów. Ktoś rozrzuca groźną substancję po lesie, padło już wiele zwierzątOgromne niebezpieczeństwo nie tylko dla turystów. Ktoś rozrzuca groźną substancję po lesie, padło już wiele zwierzątCzytaj dalej

Poczta Polska: kiedy otrzymamy nasze pakiety wyborcze?

Jak donosi money.pl, redakcji portalu udało się poznać plany Poczty Polskiej na przeprowadzenie głosowania korespondencyjnego. Już od poniedziałku możemy spodziewać się listonosza z gotowym pakietem wyborczym. Z informacji przekazanych pracownikom spółki wynika, że redystrybucja materiałów ma rozpocząć się tydzień przed przeprowadzeniem ważnego dla nas wszystkich głosowania. Przypomnijmy, że projekt wybrania Prezydenta Polski za pomocą korespondencji nie został jeszcze zatwierdzony przez polski Senat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kasia Kowalska oskarżona o zarabianie na pandemii. Padły mocne słowa
2. Szumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnej

Wiele autorytetów prawnych w Polsce oraz na świecie postanowiło zabrać głos w sprawie pomysłu zorganizowania wyborów korespondencyjnych. Wypowiadali się eksperci z WHO, jak i byli oraz obecni przewodniczący PKW. Senat RP wciąż prowadzi konsultacje z ekspetami w dziedzinie prawa oraz medycyny. Próbują ustalić słuszność wyłonienia zwycięzcy wyścigu do pałacu prezydenckiego za pomocą korespondencji. Przypomnijmy, że Marszałek Senatu - Tomasz Grodzki jest przedstawicielem Platformy Obywatelskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  3. Rada Ministrów właśnie wprowadza zmiany, o których musicie wiedzieć. Chodzi o obostrzenia
  4. Tadeusz Rydzyk ma dzisiaj urodziny. Tak wyglądała jego kariera
  5. Episkopat namawia do chodzenia do kościoła. "Można wybrać inne dni tygodnia"
  6. Szumowski mówi o ponownym wprowadzaniu restrykcji w poruszaniu się. Okropny scenariusz