Poczta wprowadza zmiany. pixabay.com/radoslawczarnecki0Źródło: pixabay.com/radoslawczarnecki0
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Marca 2020

Zmiany w funkcjonowaniu Poczty Polskiej. Chodzi o przesyłki

Poczta Polska postanowiła wprowadzić konieczne zmiany dotyczące sposobu doręczania przesyłek rejestrowanych. Mają one, rzecz jasna, na celu ograniczenie ryzyka związanego z zakażeniem. Zakładają m.in. brak konieczności składania pokwitowania.

Zmiany wprowadzone przez dyrekcję Poczty Polskiej przytacza RMF FM. Jak czytamy, w przypadku przyjścia listonosza klient nie będzie zobowiązany do złożenia podpisu. Konieczne będzie jedynie wyciągnięcie dokumentu potwierdzającego tożsamość, a listonosz sam zapisze cztery ostatnie cyfry numeru naszego dokumentu w miejscu, w którym poprzednio należało się podpisać. Następnie przesyłka zostanie nam wydana. Chodzi, oczywiście, o to, by ograniczyć przekazywania długopisu z rąk do rąk. Dotychczas mogło go dotknąć nawet kilkaset osób dziennie.

Rzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachRzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Poczta Polska zadba o bezpieczeństwo klientów

Podobne środki bezpieczeństwa będą obowiązywać również w przypadku kontaktów z kurierem. RMF FM, powołując się na oficjalny komunikat przedstawicieli Poczty, podaje, że każdy klient otrzyma teraz numer do dostawcy. Następnie wspólnie ustalą najbezpieczniejszy sposób doręczenia przesyłki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Warto zaznaczyć, że już kilka dni temu we wszystkich placówkach zostały wprowadzone specjalne strefy bezpieczeństwa. Klient ma w obowiązku stanąć za specjalną taśmą, która ma gwarantować, by nie zbliżył się do pracownika na odległość mniejsza niż 1 metra.

W tym przypadku również wystarczy okazać dowód tożsamości. Nie należy przekraczać wspomnianej taśmy. Jak informują przedstawiciele spółki, bliższy kontakt możliwy jest jedynie na wyraźne polecenie pracownika Poczty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Porażające słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Wybory prezydenckie nie zostaną przełożone"
  5. Czy to rozsądne zachowanie? Ksiądz spowiada wiernych na parkingu w Maryland
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: RMF FM

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News