Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?. Pixnio/BicanskiŹródło: Pixnio/Bicanski
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Września 2020

Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?

Sieć komórkowa Play zostanie kupiona przez francuski telekom iliad za niemal 16 mld złotych. Zapowiadają jednak, że telefonia nie zniknie z rynku.

Grupa iliad dogadała się z dwoma udziałowcami i planuje dokonać zakupu pakietu kontrolnego spółki. Zgodę na transkację musi wydać jeszcze Komisja Europejska.

Duda przepraszał Danutę Holecką na wizji. Wpadka na antenieDuda przepraszał Danutę Holecką na wizji. Wpadka na antenieCzytaj dalej

Prezes Play: widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań

O współpracy z nowym właścicielem wypowiedział się prezes zarządu Play, Jean-Marc Harion:

- Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem - mówił.

Na zdjęciu przytulają szczeniaka. Chwilę później zwierzę ginie w okropnych okolicznościachNa zdjęciu przytulają szczeniaka. Chwilę później zwierzę ginie w okropnych okolicznościachCzytaj dalej

Z drugiej strony również padły słowa pełne nadziei dotyczące kupna:

- Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek - mówił Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad.

Przed śmiercią Romuald Lipko wyjawił, jakie były ostatnie chwile Anny Jantar. Wielu może być zaskoczonychPrzed śmiercią Romuald Lipko wyjawił, jakie były ostatnie chwile Anny Jantar. Wielu może być zaskoczonychCzytaj dalej

Czy Play pozostanie na rynku?

Grupa iliad na razie nie ma zamiaru dokonać żadnego rebrandingu, więc Play pozostanie w formie, jaką znamy przynajmniej przez najbliższy czas. Nie dotyczy to jednak oferty, która może zmienić się po przejęciu spółki, warto więc obserwować zmiany. Tymczasem Illiad Purple rozpoczyna skupowanie akcji Play Communications - cena w wezwaniu wynosi 39 zł za akcję, a zapisywać będzie można się od 19 października do 17 listopada. Grupa iliad funkcjonuje na rynku francuskim i włoskim, a dotychczas skupowała sieci komórkowe głównie z południa Europy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

źródło: [superbiz.se.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa