Platforma Obywatelska żąda oświadczenia majątkowego Andrzeja Dudy.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Czerwca 2020

Dali Andrzejowi Dudzie tylko 12 godzin. Ma ujawnić "kluczowy dokument"

Platforma Obywatelska poinformowała, że walczący o reelekcję Andrzej Duda wciąż nie opublikował swojego świadczenia majątkowego. Na zaledwie kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą dokument nadal nie został zaprezentowany opinii publicznej. Na zmianę sytuacji PO dało kandydatowi PiS 12 godzin.

Kwestia oświadczenia majątkowego kandydata Prawa i Sprawiedliwości została poruszona podczas briefingu przed Pałacem Prezydenckim, wskazuje portal "Do Rzeczy". Na ledwie kilkanaście godzin przed sobotnią ciszą wyborczą posłowie Platformy Obywatelskiej zażądali upublicznienia tego niezwykle ich zdaniem istotnego dokumentu.

Platfroma Obywatelska żąda oświadczenia majątkowego prezydenta

Cytowany przez dorzeczy.pl poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk wskazał, że wyborcy mają prawo do tego, by przed wyborami poznać oświadczenie majątkowe walczącego o reelekcję prezydenta Dudy. – Po to zostały wymyślone oświadczenia majątkowe, żeby walczyć z korupcją na szczytach władzy – zaznaczył.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z Włoch

– Żądamy opublikowania oświadczenia majątkowego prezydenta Dudy. Dajemy mu na to 12 godzin. Czyli czas do początku ciszy wyborczej – mówił dziś Tomczyk, dodając, że brak upublicznienia dokumentu przez Andrzeja Dudę może sugerować, że polityk Prawa i Sprawiedliwości ma coś do ukrycia.

Przypomnijmy, że nadchodzące wybory prezydenckie odbędą się już w najbliższą niedzielę. Wiele wskazuje na to, że 28 czerwca nie poznamy jednak nowego prezydenta RP. Niemal wszystkie sondaże twierdzą bowiem zgodnie, że żaden z kandydatów nie ma szans na osiągnięcie 50 proc. głosów wyborców. W takim wypadku 12 lipca czeka nas druga tura głosowania. Według wszelkich przesłanek do pojedynku staną wówczas Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Lidl wprowadza hitowe produkty na Dzień Psa
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Łukasz Szumowski mówi jak będzie wyglądała sytuacja podczas drugiej fali epidemii. "Obostrzenia mogą powrócić"

Źródła: dorzeczy.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News