PKW ogłosiło cząstkowe wyniki wyborów.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Lipca 2020

Pilna, niespodziewana konferencja PKW. Poznaliśmy najnowsze informacje, wielu będzie zawiedzionych

PKW ogłosiło cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich. Na oficjalnej konferencji Państwowej Komisji Wyborczej potwierdzono, że według wszelkiego prawdopodobieństwa zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 został kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, zapewniając sobie tym samym reelekcję.

Choć pierwotne stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej zakładało niepodawanie cząstkowych wyników głosowania, ze względu na wystarczającą ilość zatwierdzonych protokołów członkowie PKW zdecydowali spotkać się z dziennikarzami. W oczekiwaniu na protokoły zza granicy ostateczny wynik wyborów nie powinien ulec zmianie.

Agata Duda weszła na mównicę i uderzyła w media, nie kryła złości. Agata Duda weszła na mównicę i uderzyła w media, nie kryła złości. "Zacznijcie szanować mój wybór"Czytaj dalej

PKW podało cząstkowe wyniki wyborów

Na godz. 8 brakuje pięciu protokołów okręgowych komisji wyborczych. Z cząstkowych wyników podanych przez PKW wynika, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda. Kandydat PiS uzyskał 51,21 procent głosów wyborców, co w naturalny sposób przełożyło się na 48,79-procentowy wynik dla Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda otrzymał ponad 10 mln głosów. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej zagłosowało przeszło 9 mln obywateli. Frekwencja wyborcza wyniosła 68,12.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
2. Szykują się protesty wyborcze. Wiadomo, kiedy spłyną pierwsze

– Ilość brakujących głosów nie wpłynie znacząco na wyniki wyborów – podkreślił przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. – O takich liczbach, które mogłyby zmienić wynik wyborów, ustalić nową większość, nie ma już mowy.

Przypomnijmy, że według danych z sondażu late poll pochodzącego z 90 procent komisji obwodowych różnica między kandydatami wynosiła 2 punkty procentowe. Walczący o reelekcję prezydent Andrzej Duda miał uzyskać poparcie wynoszące 51 proc. Rywalizujący z nim kandydat KO Rafał Trzaskowski otrzymał 49 proc. Poparcie dla kandydata PiS – podobnie jak w przypadku pierwszej turze – stopniowo rośnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie spełnia się przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz wszystko przewidział, co będzie dalej?
  2. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  3. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
  4. Zwabił małego chłopca, chciał go skrzywdzić i wykorzystać. Zatrważające sceny w polskim mieście, ruszyła obława
  5. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  6. Absolutny rekord. W jednym kraju zagłosowało ponad 98% Polaków

Źródło: PKW