. zdjęcie ilustracyjne JANEK SKARZYNSKI/AFP/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Lipca 2020

Zaskakujące sceny w komisji wyborczej. Nietrzeźwy nagrywał wyborców, doszło do awantury

PKW przekazało właśnie informacje o rekordowej frekwencji w II turze wyborów prezydenckich. Przy okazji, podczas konferencji, wymieniono przypadki naruszenia ciszy wyborczej oraz incydenty w komisjach. Jeden z nich zdaje się szczególnie niepokojący.

Do zdarzenia doszło około godziny 8 w Ujściu. Mężczyzna krzyczał i nagrywał wyborców. Zakłócił pracę komisji wyborczej - dowiedzieliśmy się podczas konferencji PKW. Dodatkowo, podobnie niepokojące zdarzenie miało mieć miejsce w Sochaczewie.

Jolanta chciała oddać głos, ale według danych komisji, już tego dokonała. Niepokojący incydent w KrakowieJolanta chciała oddać głos, ale według danych komisji, już tego dokonała. Niepokojący incydent w KrakowieCzytaj dalej

- Nieznany mężczyzna poruszający się samochodem zaproponował innemu mężczyźnie pieniądze w kwocie 50 zł, butelkę piwa i wódkę, za oddanie głosu na konkretnego kandydata (...) Mężczyzna wzamian za oddanie głosu przyjął pieniądze w kwocie 10 zł, jedną butelkę piwa, hot-doga i butelkę wódki - mogliśmy usłyszeć od przewodniczącego.

PKW przekazuje informacje o frekwencji

Sylwester Marciniak wskazał, że do godziny 17:00 aż 52.1% uprawnionych do głosowania Polaków wzięło udział w wyborach prezydenckich. Możemy mieć do czynienia z kolejnym rekordem. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich swoje poparcie przekazało aż 64.5% uprawnionych do głosowania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
2. Jaka będzie emerytura? W tym roku ZUS zmienia sposób, listu już nie dostaniesz, ale jest na to metoda

Najmniejszą frekwencją odnotowano Gdańsku, Katowicach oraz w Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi. Największą aktywność wyborców odnotowano zaś w Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu. Należy podkreślić, że w każdej z wymienionej miejscowości udział w głosowaniu wzięło więcej niż 50% uprawnionych do głosowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niejeden może im pozazdrościć. Wielu Polaków otrzymuje podwójną waloryzację
  2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?
  3. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
  4. Zwabił małego chłopca, chciał go skrzywdzić i wykorzystać. Zatrważające sceny w polskim mieście, ruszyła obława
  5. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  6. Radio ZET: Sprawa pumy Nubii zakończona

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News