PKO BP. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 7 Sierpnia 2020

PKO BP ostrzega klientów. Uwaga na próby wyłudzeń. Nie strać swoich oszczędności

PKO BP ostrzega swoich klientów przed oszustami stosującymi wyszukane metody wyłudzeń. Bank przygotował listę najczęstszych sposobów, jakie wykorzystują cybernetyczni przestępcy.

PKO Bank Polski ostrzega, że jakiekolwiek podejrzane zachowanie powinno być zgłaszane przez klientów, w celu łatwiejszego neutralizowania zagrożenia ze strony cyberprzestępców.

Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane scenyPolicja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane scenyCzytaj dalej

PKO BP przedstawia najczęstsze sposoby oszustw

PKO BP ostrzega. Przestępcy starają się stosować przeróżne metody, aby oszukać osoby niezdające sobie sprawy z zagrożenia. Najczęściej ich celem stają się osoby starsze, które nie posiadają tak dużej wiedzy na temat zagrożeń. Ufając oszustom często tracą oszczędności całego swojego życia. Złodzieje podszywają się pod konkretne osoby, aby okłamać swoje ofiary. Podają się za funkcjonariuszy służb mundurowych (policjanta, wojskowego), członka rodziny (wnuka, syna, kuzyna) oraz pełniących zawody obdarzone największym zaufaniem (inżyniera, lekarza, marynarza, strażaka, pracownika banku).

Istnienie TVN zagrożone? Rząd powraca do kontrowersyjnego tematu, dziennikarze dotarli do niepokojących informacjiIstnienie TVN zagrożone? Rząd powraca do kontrowersyjnego tematu, dziennikarze dotarli do niepokojących informacjiCzytaj dalej

PKO BP ostrzega przed oszustami

 
PKO BP informuje, że oszuści najczęściej proszą o zrobienie przelewu w celu opłaty leczenia, mandatu, zaległego czynszu lub długu. W tym celu mogą prosić o „krótką pożyczkę”. Cyberprzestępcy stosują też inne metody: proszą o podanie danych do logowania, przesyłają wiadomości o podejrzanej treści, namawiają do wejścia w na dziwną stronę internetową, pobranie ze sklepu Google Play i zainstalowanie na telefonie aplikacji zdalnej weryfikacji, dzięki której uzyskują dostęp do wszystkich kont na naszym urządzeniu mobilnym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków 2. TVN szykuje program, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Ściągnie przed telewizory miliony widzów, niebawem premiera 3. Już wszystko jasne, sąd zdecydował. Kara za brak maseczki niezgodna z konstytucją, można jej uniknąć

PKO BP podaje kontakt, pod który można zgłaszać rzekome próby oszustwa – tel: 800 302 302 lub +48 81 535 60 60.
 
Źródło: [pkobp.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypadek awionetki, samolot przewrócił się na dach. Są poszkodowani
  2. Koronawirus a grypa. Obalamy popularny mit
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Wypadek samolotu na lotnisku w dużym polskim mieście. Są poszkodowani. Trwa akcja