PKO BP. (zdj. Il. ) ; Zofia i Marek Bazak/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Zofia i Marek Bazak/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Sierpnia 2020

PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądze

PKO BP na swojej oficjalnej stronie wydało ostrzeżenia przez kolejnymi atakami oszustów. Okazuje się, że trafili oni na kolejną metodę, która ma umożliwić dostęp do kont Polek i Polaków. Każdy, kto nabierze się na przekręt może pożegnać się ze środkami, jakie ulokował na koncie. Na co powinniśmy przygotować się tym razem?

W ostatnich dniach mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem bankowości mobilnej i elektronicznej. Niemal każda instytucja finansowa oferuje swoim klientom kolejne udogodnienia. Dobreprogramy.pl wskazują, że już prawie połowa Polaków wykonuje przelewy za pomocą aplikacji. PKO BP wprowadził też funkcje asystenta głosowego w aplikacji IKO. Oznacza to, że z wielu nowych usług możemy skorzystać za pomocą głosu. Niestety liczne zmiany wiążą się z atakami oszutów.

Joanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluJoanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluCzytaj dalej

PKO BP ostrzega przed oszustami. Wielu mogło dostać takie maile

Na oficjalnej stronie instytucji opublikowano apel. Przedstawiciele banku informują o najnowszym sposobie na uzyskanie wstępu do środków ulokowanych na kontach klientów PKO BP. "Przestępcy podszywają się pod PKO Bank Polski i wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji na e-maila. Potwierdzenia rozsyłane są z fałszywych adresów mailowych, które sugerują, że przychodzą one z banku. Fałszywe adresy nadawcy mogą udawać np. adres iod@ipko.pl. Tytuł i treść maila informują o transakcji na koncie, a załącznik wskazuje na potwierdzenie transakcji" - czytamy w komunikacie.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

PKO BP opublikowało też przykładowego maila, którego mogli otrzymać klienci banku. Należy podkreślić, aby pod żadnym pozorem nie otwierać tego typu wiadomości. Tego typu treści mogą zawierać wirusa, który wywołuje niemałe straty materialne. "Prosimy, aby nie otwierać takich maili, załączników i nie przesyłać ich dalej. Jeśli nie zastosujemy tych zasad i załącznik zostanie otwarty, przestępcy mogą zainstalować szkodliwe oprogramowanie" - ostrzega Bank Polski.  

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Były poseł i mąż znanej dziennikarki stanął przed prokuraturą. Usłyszał aż 5 zarzutów

PKO BP prosi o pilny kontakt każdego, kto spotkał się z podobną próbą wyłudzeń. W komunikacie przekazano numer do infolinii banku zarówno dla osób mieszkających w Polsce, jak i za granicą. "W tej sytuacji prosimy o pilny kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora)" - deklarują pracownicy instytucji finansowej.

PKO BP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. 1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Źródło: [PKO BP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!