PKO BP IKO. Wikimedia Commons / Henryk BorawskiŹródło: Wikimedia Commons / Henryk Borawski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 30 Sierpnia 2020

Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk

PKO BP zapowiedział uruchomienie ważnej usługi, która zdecydowanie ułatwi życie wielu klientów. Warto jednak zaznaczyć, że opcja będzie wdrażana stosunkowo wolno, dlatego też bank jeszcze nie dogonił w tej kwestii dużej konkurencji. Wachlarz możliwości ma się jednak sukcesywnie poszerzać.

PKO BP zadeklarował poprzez swych przedstawicieli, że zamierza wkroczyć w świat otwartej bankowości. Choć dla wielu klientów może się to wydawać nie do końca zrozumiałe, reprezentanci instytucji wyjaśnili w przesłanej do redakcji Cashless.pl informacji, o co dokładnie chodzi. "Planujemy uruchomienie w aplikacji IKO możliwości podłączenia rachunków kilku banków i sukcesywne rozszerzanie ich listy. Pierwsze to Alior, w tym T-Mobile Usługi Bankowe, Santander oraz Inteligo", przekazano.

Gwałtowne, niebezpieczne zmiany. Jest oficjalne ostrzeżenie, tysiące Polaków muszą się przygotowaćGwałtowne, niebezpieczne zmiany. Jest oficjalne ostrzeżenie, tysiące Polaków muszą się przygotowaćCzytaj dalej

PKO BP z nowymi opcjami w IKO

Warto zaznaczyć, że wkrótce opcja zostanie wprowadzona też dla klientów Pekao. Nie oznacza to jednak, że właściciele IKO od razu będą mieli dostęp do wszystkich możliwości kojarzonych z otwartą bankowością. Jak informuje redakcja Cashless.pl, dopiero w przyszłości będą mogli bowiem korzystać ze "zlecania we własnym systemie przelewów z rachunków w innych bankach". Jest to ważny haczyk, który z czasem powinien jednak zostać wyeliminowany.

Malutki pies Baltazar ma za sobą okropne chwile. Właściciel tygodniami patrzył na jego cierpienia, nie zrobił nicMalutki pies Baltazar ma za sobą okropne chwile. Właściciel tygodniami patrzył na jego cierpienia, nie zrobił nicCzytaj dalej

Nie tylko PKO BP, ale i Alior, BNP Paribas, ING, Millennium oraz Santander

Wspomniane medium zauważa, że PKO BP zostało już w tym zakresie wyprzedzone przez konkurencję. Wspomniane przelewy umożliwia na razie jedynie Bank Millennium. Nie oznacza to jednak, że opisywana instytucja szybko nie dogoni i być może wyprzedzi innych rynkowych gigantów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjne

Jak podaje Cashless.pl, inne banki, kierujące swą ofertę do polskich klientów, wprowadziły już także kilka innych, najnowszych opcji. Jest to między innymi sprawdzenie tożsamości danej osoby przy próbie zaciągnięcia kredytu oraz zasięganie informacji, a później potwierdzanie zdolności kredytowej przy korzystaniu z historii na kontach w innych instytucjach finansowych. Czas pokaże, jak szybko PKO BP uda się doścignąć konkurencję i zaoferować klientom szerszy wachlarz możliwości.

Źródło: Cashless.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Żywioł uderzył w Polskę z ogromną mocą. Zdjęcia zasmucają, gigantyczne zniszczenia