pieniądze. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 30 Lipca 2020

PKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekręt

PKO BP ostrzega przed oszustami, którzy dzięki zwykłemu e-mailowi mogą przejąć kontrolę nad rachunkiem bankowym klientów banku. W opublikowanym przez największy polski bank komunikacie wskazano na podejrzaną treść maila, którego mogą dostać właściciele kont.

Zastosowana przez oszustów metoda opiera się na tzw. phishingu, czyli podszywaniu się np. pod instytucję w celu uzyskania informacji umożliwiających dostęp do konta takich jak login, hasło czy unikalny kod sms.

Joanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluJoanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluCzytaj dalej

PKO BP ostrzega klientów

Bank PKO BP wystosował w tej sprawie komunikat do swoich klientów. - Przestępcy wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji, w których podszywają się pod PKO Bank Polski. E-mail udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO. E-maile przychodzą z fałszywych adresów, np. potwierdzenie@ipko.pl lub confrimation@ipko.pl - czytamy w komunikacie. Jak informuje bank, otwarcie podanego w mailu załącznika powoduje natychmiastową instalację złośliwego oprogramowania na urządzenie ofiary oszustwa. - Dzięki temu przestępcy mają kontrolę nad komputerem ofiary - dodają eksperci ds. bezpieczeństwa z banku PKO BP.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

Bank opublikował również przykładową treść maila, rozsyłanego przez oszustów. - Witamy, w załączeniu przesyłamy potwierdzenie operacji na stronie bankowości elektroniczny iPKO, Z poważaniem Zespół PKO Banku Polskiego. Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Proszę nie odpowiadać mu. Potwierdzenie transakcji - brzmi mail. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczne doniesienia z Polski. Wśród rannych są dzieci
2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat
3. We dwóch weszli do sklepu Biedronki, nikt nie przypuszczał jakie zrobią rzeczy. Kamery monitoringu wszystko nagrały

PKO BP uczula swoich klientów, aby pod żadnym pozorem nie otwierali maila oraz załącznika. Gdyby jednak doszło do otwarcia takiego załącznika przez klienta banku, należy skontaktować się z infolinią.

Jakiś czas temu przed oszustami stosującymi tzw. phishing ostrzegał również Getin Bank Polska. Oszustom udało się wtedy osiągnąć wysokie pozycjonowanie na stronach Google i dzięki temu podszyć w wynikach pod bank. Fałszywa strona przekierowywała nas do formularza logowania, gdzie byliśmy proszeni o podanie danych potrzebnych do przejścia dalej: loginu/aliasu, a następnie hasła. Po ich wpisaniu konieczna była "weryfikacja komputera". Strona prosiła nas o podanie kodu SMS, dzięki któremu udawało się zdobyć pełny dostęp do konta. - Jeśli zalogują się z pomocą aplikacji mobilnej, prawdopodobnie wyczyszczą konto przy pomocy BLIK-a. Mogą też nabrać dodatkowych kredytów czy narobić innych szkód użytkownikowi - ostrzegał wtedy portal Dobreprogramy.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń. Jego słowa zmartwiły wiele osób
  3. Bill Gates: “Testy na koronawirusa w USA to całkowite marnotrawstwo”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Rząd znów zdecydował o przywróceniu kwarantanny po powrocie do kraju. W. Brytania przywraca restrykcje

Źródło: PKO BP, DobreProgramy, TVN24 BiS

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!