PKO BP oszustwo. Wikimedia Commons / Henryk BorawskiŹródło: Wikimedia Commons / Henryk Borawski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Czerwca 2020

Masz konto w PKO BP? Klienci największego banku w Polsce w gigantycznym niebezpieczeństwie, pojawiło się nowe, sprytne oszustwo

PKO BP ostrzega klientów przed oszustami podszywającymi się pod największy bank w Polsce. W komunikacie zastrzeżono, że w wysyłanych za pośrednictwem internetu wiadomościach przestępcy załączają fałszywe potwierdzenia bankowych operacji.

"Przestępcy wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji, w których podszywają się pod PKO Bank Polski. E-mail udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO. E-maile przychodzą z fałszywych adresów, np. potwierdzenie@ipko.pl lub confrimation@ipko.pl", informuje PKO BP w cytowanym przez TVN24 komunikacie.

Złe wieści dla klientów banków w Polsce. MBank, BGK, Citi Handlowy i BNP Paribas już zapowiedziały zmianyZłe wieści dla klientów banków w Polsce. MBank, BGK, Citi Handlowy i BNP Paribas już zapowiedziały zmianyCzytaj dalej

PKO BP apeluje o ostrożność

Serwis zwraca uwagę, że otwarcie nadesłanego przez oszustów załącznika może zaowocować pobraniem na nasz komputer złośliwego oprogramowania, dzięki któremu przestępcy mogą uzyskać kontrolę nad kontem bankowym ofiary.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produkty
2. Porażające sceny na obozie letnim w Polsce. Musieli uciekać, są poszkodowani

Nadsyłany przez naciągaczy e-mail nosi wszelkie znamiona wiadomość wysyłanych zwykle przez bank. Przedstawiciele PKO BP apelują, by nie otwierać oraz nie przesyłać dalej otrzymanego załącznika. W przypadku nieopatrznego pobrania go na dysk twardy klienci proszeni są o pilny kontakt z obsługą klienta.

TVN24 zwraca uwagę, że nie jest to bynajmniej pierwszy przypadek podobnych działań cyberprzestępców. Przed kilkoma tygodniami Zespół CERT Polska informował o oszustach podszywających się pod przedstawicieli Facebooka, Allegro czy InPost. Podobny komunikat do PKO BP wystosował uprzednio Santander Bank Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Tesla najbardziej wartościowym producentem samochodów na świecie. Wyprzedziła Toyotę i resztę gigantów

Źródło: tvn24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News