PKO BP jednym z banków planującym przerwy techniczne, które odbędą się w ten weekend.. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Sierpnia 2020

Nie zaplanowaliście przelewów przed weekendem? Klienci PKO BP, ING, BNP Paribas i Idea Banku mogą mieć problemy

PKO BP jest jednym z banków planujących przerwy techniczne, które odbędą się w ten weekend. Oprócz największego banku uniwersalnego w Polsce utrudnienia związane z m.in z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej czy wypłatą gotówki z bankomatów zapowiedziały też ING Bank Śląski, BNP Paribas oraz Idea Bank.

Przeglądu zapowiedzianych na ostatni weekend sierpnia przerw technicznych w polskich bankach dokonał serwis Bankier.pl. Aż cztery ogłosiły, że w sobotę i niedzielę (jak i na początku nadchodzącego tygodnia) klienci mogą spodziewać się utrudnień związanych z korzystaniem z niektórych usług oferowanych przez spółki.

TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasadorTVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasadorCzytaj dalej

PKO BP, ING, BNP Paribas i Idea Bank zapowiedziały przerwy techniczne

Konsumenci korzystający z usług ING Banku Śląskiego nie wypłacą gotówki z bankomatów oraz nie wpłacą jej we wpłatomatach. Prace serwisowe urządzeń ING/Planet Cash bank przeprowadzał będzie w nocy w poniedziałek 31 sierpnia. Utrudnienia najprawdopodobniej potrwają od północy do około godziny 3:00.

wtv.pl - portal informacyjny"Czy minister sobie bimbał?" Ostre starcie na antenie Polsat NewsCzytaj dalej

Bank BNP Paribas zapowiedział z kolei chwilowe utrudnienia w korzystaniu z serwisu internetowego. Z zapowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że prace serwisowe odbędą się w nocy z 31 sierpnia na 1 września (z poniedziałku na wtorek), między godziną 23:00 a 5:00 rano. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Biedronka pilnie wycofuje trzy partie produktu. Może być niebezpieczny dla niektórych osób

Problemów związanych z funkcjonowaniem bankowości elektronicznej powinni spodziewać się też klienci PKO Banku Polskiego. Portal Bankier.pl wskazuje, że klienci biznesowi spółki w nocy z soboty na niedzielę (z 29 na 30 sierpnia), pomiędzy godziną 23:30 a 1:00, nie będą mogli zalogować się do swojego konta w aplikacji mobilnej iPKO, zarówno w wersji pełnej, jak i w trybie użytkownika kart. Zaznaczono, że na czas trwania przerwy technicznej niemożliwa okaże się również personalizacja tokena mobilnego, a także zmiana PIN-u do tokena.

Problemy z oferowanymi przez bank usługami potwierdzić mogą zapewne osoby posiadające konto w Idea Banku. Prace modernizacyjne w serwisie elektronicznym trwały bowiem w nocy z piątku (28 sierpnia) na sobotę (29 sierpnia) w godzinach od 22:00 do 6:00. W efekcie konsumenci nie mieli dostępu do bankowości internetowej oraz mobilnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolność
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogo

Źródło: Bankier.pl