PKO BP ostrzega klientów przed złośliwym oprogramowaniem. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 29 Czerwca 2020

Atak na klientów największego polskiego banku. Pieniądze znikają z kont

PKO BP ostrzega klientów przed złośliwym hakerskim oprogramowaniem, które ma na celu przechwycić dane i wykraść pieniądze z kont. Wielu ludzi otrzymało wiadomości, które miały być fałszywym potwierdzeniem transakcji, które tak naprawdę nigdy nie zostały wykonane.

Bank Polski od dawna cieszy się dobrą renomą wśród Polek i Polaków. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o próbach przechwycenia pieniędzy przez oszustów. Zaczęło się to cyklicznie powtarzać, a niebezpieczeństwo jest bardzo duże, ze względu na mobilne wykonywanie operacji płatniczych.

Gdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeGdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeCzytaj dalej

PKO BP ostrzega klientów przed złośliwym oprogramowaniem i fałszywymi mailami

Do klientów masowo napływają emaile z fałszywym potwierdzeniem transakcji, która nigdy nie miała miejsca. Jest to bardzo mylne, szczególnie dla tych, którzy mają zbyt mało czasu, aby weryfikować każdy wpływ i przelew ze swojego konta. Właśnie na tym bazują oszuści. Hakerzy wykorzystują do kradzieży pieniędzy złośliwe oprogramowania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

W każdej z wiadomości wysłanej przez oszustów znajduje się załącznik w formacie PDF. To właśnie jest najbardziej niebezpieczne w całej formie próby kradzieży środków z konta. W pliku ukryty jest skrypt pobierający malware. Przechwytuje on niestety wszystkie dane potrzebne do logowania, w tym numer klienta i możliwość wykonywania przelewów.

"E-mail udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO" – podaje Bank Polski.
PKO BP apeluje, aby nie otwierać podejrzanych emaili, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się z infolinią.

Mail od oszustów (PKO BP)

PKO BP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: [Dobreprogramy.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News