PKO BP rozważa wprowadzenie limitów wypłat gotówki.. (zdj. il.) Michal Jarmoluk z PixabayŹródło: (zdj. il.) Michal Jarmoluk z Pixabay
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Czerwca 2020

Klientów największego polskiego banku mają czekać zmiany. Lepiej wcześniej przygotować gotówkę

PKO BP już wkrótce może dołączyć do Euronetu i Planet Cash, wprowadzając limity wypłat gotówki z bankomatów sieci. Informację potwierdził m. in. "Puls Biznesu". Ograniczenia mają związek ze wzmożonymi wypłatami, które nastąpiły wobec epidemii koronawirusa. Podczas izolacji Polki i Polacy masowo pobierali gotówkę z bankomatów.

Informacje o swoistym oblężeniu bankomatów trwającym niemal od początku epidemii wirusa, za "PB" podało Radio Zet. Po rozpoczęciu izolacji wiele Polek i Polaków postanowiło wypłacić gotówkę, by następnie schować ją w domu. To doprowadziło do deficytu banknotów w maszynach i zmusiło właścicieli bankomatów do wprowadzenia limitów.

Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościDodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościCzytaj dalej

PKO BP wprowadzi limity wypłat gotówkowych?

– W połowie marca doszło do szturmu na banki. Klienci wypłacali ogromne ilości gotówki w oddziałach i bankomatach, które notowały rekordową liczbę transakcji. Potem nastąpiła posucha. [...] Efekt jest taki, że w drugiej połowie marca i w kwietniu doszło do załamania na rynku bankomatowym – mówił "PB" jeden z przedstawicieli branży.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
2. W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bon

Przed około dwoma tygodniami na wprowadzenie limitów jednorazowych transakcji zdecydowali się najwięksi właściciele bankomatów w Polsce, Euronet oraz Planet Cash. Wysokość ograniczenia ustalono na 1 tys. zł. Decyzja zaowocowała wzmożonym zainteresowaniem bankomatami PKO BP przez klientów innych banków.

– Nasi klienci mogą wypłacać gotówkę w dowolnej wysokości w bankomatach PKO BP i tutaj nie planujemy wprowadzenia zmian – wskazała w rozmowie ze wspomnianym portalem dyrektor komunikacji PKO BP Aleksandra Gieros, której wypowiedź przytacza radiozet.pl.

Gieros zaznaczyła jednak, że reprezentowany przez nią bank analizuje zmiany na rynku. – Nie wykluczamy żadnego scenariusza w zakresie wypłat gotówki w naszych urządzeniach przez klientów innych banków – wskazała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródła: Puls Biznesu / Radio Zet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News