PKO BP przestrzega przed działaniami cyberprzestępców.. Wikimedia Commons / Henryk BorawskiŹródło: Wikimedia Commons / Henryk Borawski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Września 2020

Masz konto w PKO BP? Bank pilnie ostrzega, w sekundę można stracić całe oszczędności

PKO BP wystosował komunikat, w którym przestrzega klientów przed działaniami cyberprzestępców. Największy bank w Polsce poinformował, że internetowi oszuści wysyłają fałszywe wiadomości z prośbą o potwierdzenie danych osobowych. Konsumenci mogą stracić tym samym oszczędności całego życia.

PKO BP, największy bank uniwersalny w Polsce, założony jeszcze w latach czterdziestych ubiegłego wieku, w zaledwie trzy lata po zakończeniu II wojny światowej, przestrzega konsumentów przed działającymi w internecie przestępcami. Klienci polskich spółek coraz częściej padają ofiarami oszustów, których wiadomości do złudzenia przypominają komunikaty bankowe. Tym razem firma uczula na maile z fałszywymi prośbami o potwierdzenie danych osobowych.

Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrzeGwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrzeCzytaj dalej

PKO BP apeluje o ostrożność

W wiadomościach e-mail, za pomocą których przestępcy podszywają się pod PKO Bank Polski, klienci natrafić mogą na prośbę o zaktualizowanie systemu zabezpieczeń, potwierdzenie danych osobowych. Oszuści proszą ponadto o kliknięcie w link. "Musisz aktywować nowy system zabezpieczeń internetowych. [...] Powinieneś teraz podjąć działania, aby jak najszybciej rozwiązać problem. Sprawdź informacje o swoim koncie, klikając łącze poniżej", to przykładowa wiadomość rozsyłana przez naciągaczy.

PKO BP przestrzega przed oszustami.

"Prosimy, aby nie klikać w linki w tych mailach. Linki służą wyłudzaniu danych przez przestępców", apelują przedstawiciele polskiego banku. Działania cyberprzestępców mogą doprowadzić do utraty oszczędności całego życia. "Kliknięcie w link i podanie danych logowania na fałszywej stronie grozi utratą pieniędzy i kontroli nad kontem", czytamy w komunikacie PKO BP.

Agata Duda zebrała się na zaskakujący gest, wszystkiemu towarzyszyły media. Co się stało?Agata Duda zebrała się na zaskakujący gest, wszystkiemu towarzyszyły media. Co się stało?Czytaj dalej

Osoby, które nieopatrznie kliknęły nadesłany przez oszustów link, powinny możliwie najszybciej skontaktować się z przedstawicielami spółki. "W tej sytuacji prosimy o pilny kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora)", poinformowano.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Zapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodnia
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

Warto przypomnieć, by korzystając z sieci stosować zasadę ograniczanego zaufania i dokładnie sprawdzać wszystkie przychodzące na naszą skrzynkę wiadomości. Działania przestępców nie ograniczają się bynajmniej do PKO BP. Złodzieje mają w zwyczaju podszywanie się także pod przedstawicieli innych polskich banków.

Źródło: pkobp.pl

Co się stało z największą gwiazdą serialu Co się stało z największą gwiazdą serialu "Na Wspólnej"? Jest nie do poznaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczegóły umowy TVP z Episkopatem zwalają z nóg. Zapewnili sobie więcej, niż można podejrzewać
  2. Rafał Trzaskowski przeprasza Orlen. Chodzi o kontrowersyjny wywiad
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News