PKO BP, ING, mBank komunikat. (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Czerwca 2020

Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele

PKO BP, ING, mBank wprowadzą ważne zmiany. Klienci mogą być zaniepokojeni. Ostatnie decyzje podjęte przez dyrekcje banków najpewniej okażą się ciosem dla wielu Polek i Polaków. Czy największe instytucje finansowe ucierpiały na kryzysie epidemiologicznym?

Prezesi największych banków w całej Polsce non-stop zmagają się ze skutkami kryzysu gospodarczego w naszym kraju. Niska rentowność oraz problemy między innymi z zadłużeniem we frankach to jedynie wierzchołek góry lodowej. Równie nieopłacalne stało się udzielanie kredytów. Sektor bankowy zmuszony jest do podjęcia pilnych działań, które mogą jednak dotknąć klientów. Czego powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie?

Ogromne emocje podczas programu Moniki Olejnik. Nagle Michał Dworczyk nie wytrzymał i padły ostre słowaOgromne emocje podczas programu Moniki Olejnik. Nagle Michał Dworczyk nie wytrzymał i padły ostre słowaCzytaj dalej

PKO BP, ING, mBank ostrzegają

Najróżniejsze czynności i usługi świadczone przez banki mogą nas sporo kosztować. Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło odpowiedział podczas 19. już Banking Forum na pytania o przyszłość zarządzanej przez niego instytucji. - Cieniem na dobrym rozwoju sektora bankowego kładzie się system regulacyjny w Polsce, który przez wiele lat był zaklinany jako bardzo dobry, bardzo efektywny. Natomiast w nową dekadę 2020 roku i następne lata wchodźmy z ciężarem nierozwianych spraw systemowych, zaczynając od kredytów walutowych we frankach, gdzie regulacje poszły w takim kierunku, że zaczynamy się zastanawiać, czy w ogólne warto udzielać kredytów - tłumaczył Jagiełło.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja
2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii

PKO BP, ING, mBank mogą mierzyć się też z nieprzyjemnościami ze strony części klientów. Podczas rozmowy na Banking Forum, Jagiełło poinformował o niecodziennej sytuacji. Okazuje się, że wręczono mu pierwszy pozew. Sprawa, która trafiła do sądu, ma dotyczyć zakwestionowania jednego z kredytów hipotecznych, który został udzielony w złotówkach.

- Mamy taki paradoks, że funkcjonują banki, które nie spełniają wymogów kapitałowych, nadzorczych, a pomimo tego mogą akwirować nowych klientów, mogą wchodzić w nowy rok i działać. Pytanie jest takie, czy można tak działać w nieskończoność - wskazywał Jagiełło podczas Banking Forum.

Co więcej, prezesi przekazali także, iż podatek bankowy może bezpośrednio doprowadzić do wzrostu kosztów usług tak, aby instytucjom w ogóle opłacało się funkcjonować. "Wpływ regulacji, obciążeń na banki jest tak znaczny, że - moim zdaniem - musimy w dużym stopniu zmienić model biznesowy, po prostu trzeba płacić za usługi - życie z marży odsetkowej, które było wkomponowane w funkcjonowanie sektora bankowego, moim zdaniem - będzie pod dużą presją przez kilka lat. Wykształcimy prawdopodobnie nowy model pricingu klienta (...)", stwierdził cytowany przez Business Insider Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy nie znaczy lepszy. 10 najlepszych używanych samochodów rodzinnych do 20 tys. zł
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Łukasz Szumowski mówi jak będzie wyglądała sytuacja podczas drugiej fali epidemii. "Obostrzenia mogą powrócić"

Źródło: [Businessinsider]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News