PKO BP konto. Wikimedia Commons / Henryk BorawskiŹródło: Wikimedia Commons / Henryk Borawski
Wszystkie wideo autora Oktawian Góral
Autor Oktawian Góral - 21 Lipca 2020

PKO BP wprowadza rewolucyjną usługę, klienci będą zadziwieni. Czy to na pewno bezpieczne?

PKO BP startuje z nową usługą. Innowacja została już doceniona na zachodzie, w Polsce może jednak powodować obawy o bezpieczeństwo. Sprawdzamy, na czym polega rewolucja w polskim banku.

PKO BP jak Facebook? Teraz otworzysz w banku konto na selfie. Jest to kolejny etap cyfryzacji usług oraz rozwoju kolejnych kanałów bankowości mobilnej. Jak zapowiada bank, nowa funkcja ma uatrakcyjnić ofertę i zachęcić kolejnych klientów, aby zdecydowali się otwierać swoje rachunki w PKO BP. 

Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegółDo sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegółCzytaj dalej

PKO BP na selfie

Bank PKO BP wskazuje, że nowa usługa konta na selfie to sprawi, że IKO, czyli mobilna aplikacja banku, będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. W oficjalnym komunikacie, jaki wystosował bank, możemy przeczytać: - Założenie konta na selfie to kolejna funkcja, która czyni IKO aplikacją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta. Nowe funkcje w zdalnych kanałach dostępu to wynik konsekwentnej cyfryzacji PKO Banku Polskiego, której celem jest umożliwienie klientom korzystania z banku o dowolnej porze z dowolnego miejsca - zachwala wprowadzoną rewolucję Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO BP.

Krystyna Pawłowicz prosi o pomoc. Sprawa jest poważna, nikt się nie spodziewałKrystyna Pawłowicz prosi o pomoc. Sprawa jest poważna, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Jak wskazuje bank, konto można założyć w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy telefon z aparatem i pobrana na smartfona aplikacja IKO. Proces zakładania konta na selfie jest doskonale znany użytkownikom np. kart Revolut. Cały proces założenia konta jest bardzo zbliżony. Po uzupełnieniu danych, klient robi sobie przednią kamerką zdjęcie - popularne selfie. Następnie należy wykonać zdjęcie dowodu osobistego. Rysy twarzy ze zdjęcia mają zostać automatycznie porównane z tymi na zdjęciu z DO. Wszystko wykona zaawansowany system na podstawie algorytmów. W oświadczeniu bank chwali się, że cały proces trwa mniej niż 11 minut.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie" 2.W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem

PKO BP z kartą kredytową na wideoczacie

Po kompletnej weryfikacji na adres mailowy zostaje wysłana umowa. Po jej elektronicznym zawarciu klient otrzymuje dane do pierwszego logowania na SMS-a. Od momentu zalogowania można korzystać ze znakomitej większości aplikacji IKO - przelewów, czy płatności zbliżeniowych oraz blikiem. - Tylko niektóre funkcje, np. e-Urząd będą wymagały dodatkowego potwierdzenia tożsamości w oddziale - czytamy w oświadczeniu.

Usługa jest całkowicie bezpieczna. Dane z DO są sprawdzane automatycznie, przez system skomplikowanych algorytmów. Bank zapowiada, że to nie koniec e-rewolucji w swoich usługach. Poinformowano, że już wkrótce zostanie dla klientów udostępniona opcja wideodoradcy. Obecnie z jej usług korzystają właściciele kont firmowych. Powodzenie wideoczatów z doradcami skłoniło bank do rozszerzenia jej na wszystkich klientów. Jak podaje Wirtualna Polska, pilotaż ma zacząć się jeszcze w lipcu.

Bank wskazuje na szeroki wachlarz tematów, które będą mogły zostać poruszone podczas rozmowy z doradcą. Dodatkowo klienci, którzy zdecydują się podczas rozmowy na zakup dodatkowych usług, np. kart kredytowych, będą mogli od razu zaakceptować warunki umowy w IKO, bez konieczności wychodzenia z domu i wizyty w oddziale.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  2. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby