pko bp pieniądze. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 16 Lipca 2020

Ogromne pieniądze trafiły do klientów PKO BP. Jeszcze nie koniec, można zdążyć do końca miesiąca

PKO BP informuje o gigantycznym wsparciu, jakie klienci banku otrzymali z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Liczby robią olbrzymie wrażenie.

Fundusze mają wesprzeć polskie firmy w walce ze skutkami kryzysu finansowego spowodowanego pandemią.

Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzytaj dalej

W ramach Tarczy przekazano subwencje o łącznej wartości 10,5 mld zł otrzymało już 63 tys. przedsiębiorstw będących klientami PKO BP. - Taki wynik sprawia, że PKO Bank Polski jest liderem dystrybucji subwencji z Tarczy Finansowej PFR zarówno pod względem wartości przekazanych środków, jak i liczby firm, które otrzymały pomoc - informuje bank. Łącznie w ramach Tarczy Finansowej, Polski Fundusz Rozwoju przekazał 57 mld zł dla 319 tys. firm zatrudniających 3 mln osób.

Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaStockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaCzytaj dalej

PKO BP informuje również, że mikro, małe i średnie firmy mogą składać wniosek o subwencję finansową z PFR za pomocą systemów bankowości elektronicznej iPKO lub iPKO biznes do 31 lipca. Najwięcej wniosków o subwencje w PKO Banku Polskim złożyły mikro, małe i średnie firmy z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i pomorskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN ujawnia cennik. U Kuby Wojewódzkiego najdrożej

2. 1400 plus dla mężczyzn na emeryturze. Dodatkowe pieniądze dostanie jednak tylko 6,5 tys. panów

Tomasz Frąckowiak, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim ma optymistyczne informacje dla polskich przedsiębiorców. - Najtrudniejsze już za nami - między innymi dzięki efektom Tarcz Antykryzysowej i Finansowej Polska mimo, że nie uniknie recesji, może pozostać „kryzysowym mistrzem Europy”. Przedsiębiorstwa wsparte subwencjami mają większe poczucie bezpieczeństwa, co pozwoli im utrzymać zatrudnienie i działać dalej. Co piąta firma, która skorzystała z subwencji z Tarczy Finansowej PFR, zawnioskowała o nią w PKO Banku Polskim. Dziękujemy klientom za okazane nam zaufanie - mówi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za sklepem leżało ciało mężczyzny. Porażające odkrycie na Mazowszu
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  4. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Poważny alarm. Zagrożenie bombowe na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie odliczali każdą minutę

Źródło: PKO BP