PKO BP ostrzega klientów. TOMASZ GOLA/East NewsŹródło: TOMASZ GOLA/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Marca 2020

Wykorzystują epidemię, by podszywać się pod bank. Mogą oszukać każdego klienta

PKO BP informuje za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o zagrożeniu, związanym z podszywającymi się pod bank oszustami.

Trwająca obecnie epidemia jest wykorzystywana przez oszustów na bardzo wielu polach. Nie tylko eksperci przypominają, że jedynym rzetelnym źródłem dotyczacym choroby, z którego powinniśmy korzystać są rządowe strony.

Nie żyje trzecia osoba zarażona wirusem w Polsce. Zatrważające doniesieniaNie żyje trzecia osoba zarażona wirusem w Polsce. Zatrważające doniesieniaCzytaj dalej

Niestety, sytuacja okazuje się być korzystna dla złodziei, podszywających się pod banki. O ich niebezpiecznej działalności poszczególne placówki informowały już od dawna. Teraz pojawiły się kolejne komunikaty.

- Informujemy iż zgodnie ze specustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostaną przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się, aby zatrzymać 1000 PLN - SMS-y o takiej treści w ostatnim czasie odebrała część klientów polskich banków.

PKO BP ostrzega swoich klientów

Bank musiał zostać poinformowany o tym niebezpiecznym procederze. Za pośrednictwem swojego Facebooka zamieścił komunikat, dotyczący SMS-ów.

- Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki! - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szefowa sztabu Dudy w złym stanie zdrowia. Rezygnuje z funkcji
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

To nie pierwszy raz, kiedy banki ostrzegają przed oszustami, podszywającymi się pod poszczególne placówki. Różnego rodzaju SMS-y jak i maile rozsyłane są już od dłuższego czasu. Po wejściu w załączony do nich link klienci mogą zobaczyć strony do złudzenia przypominające te, z których korzystają na co dzień, by zalogować się do banku. Witryny służą jednak wyłącznie do wyłudzania danych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Czy sklepy i apteki będą zamknięte? Pewne ograniczenia dla Polek i Polaków
  4. Polskie kościoły nadal otwarte. Prymas poleca msze do 50 osób
  5. TVP przyłapana na kłamstwie. Chodzi o działania ws. wirusa
  6. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News