pieniądze. Pixabay / stevepbŹródło: Pixabay / stevepb
Wszystkie wideo autora Aleksandra Olbryt
Autor Aleksandra Olbryt - 12 Września 2020

Wypłać pieniądze z bankomatu. Banki zapowiadają weekendowe komplikacje, trzeba się przygotować

PKO BP i kilka innych banków zapowiedziało utrudnienia techniczne na ten weekend. Przerwę techniczną lub serwisową między 11 a 13 września będą miały czołowe banki w kraju - klienci, przygotujcie się na niewygodę związaną z potencjalnymi problemami z płatnościami internetowymi, płatnościami kartą, a nawet wypłatą gotówki.

PKO BP: największy bank w Polsce zapowiada utrudnienia

Jarosław Jakimowicz odpłynął razem z Magdaleną Ogórek na wizji w TVP Info. Aż trudno uwierzyć, że padło na antenieJarosław Jakimowicz odpłynął razem z Magdaleną Ogórek na wizji w TVP Info. Aż trudno uwierzyć, że padło na antenieCzytaj dalej

Kilka banków będzie miało przerwę techniczną w ten weekend. Ze skutkami przerwy technicznej/serwisowej od 11 do 13 września będą borykali się klienci PKO BP, Inteligo, mBanku, ING Banku Śląskiego, Idea Banku, BNP Paribas, Banku Pocztowego, Envelo oraz Banku BPS. Wiele osób może mieć problemy z płatnościami internetowymi, płatnościami kartą, a nawet wypłatą gotówki. Banki zwracają się z prośbą o wykonanie ważnych informacji przed pracami serwisowymi. 

PKO BP tłumaczy, jaki jest powód przerwy

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programuCzytaj dalej

PKO BP przeprowadzi prace modernizacyjne w nocy z sobotę na niedzielę 13 września. Od północy do godz. 12:30 nie będzie działał serwis internetowy i telefoniczny iPKO oraz iPKO biznes, nie wykonacie także płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. W czasie przerwy nie skorzystamy też z aplikacji IKO w godzinach 00:00-06:00. Po tej godzinie do 12:30 możliwe będzie jedynie wypłacanie pieniędzy z bankomatów oraz wykonanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Idealne na piątkowy obiad, niezwykle pyszne i chrupiące kotleciki z buraka. Wyjątkowy sos podkreśli ich cudowny smak
 

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

Dla klientów ING Bank Śląskiego skutki przerwy będą mniej dotkliwe. Mogą się oni spodziewać problemów związane z rzadziej używanymi funkcjami niż płatności. Od północy z soboty na niedzielę do 5:30 mogą wystąpić problemy przy korzystaniu z wpłatomatów, a także podczas obsługi kart w ING Business. Mniej problematyczne rzeczy, których nie będzie można zrobić to: realizowanie płatności kartą w internecie ze standardem 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowym kodem SMS), aktywowanie kart, zmiany limitów transakcyjnych, nadawanie kodów PIN, zamawanie kart płatniczych, przypisanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodanie kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), a także wykonanie operacji na rachunku karty kredytowej.

BNP Paribas z przerwą techniczną już w piątek

Klienci BNP już dziś doświadczą skutków prac modernizacyjnych. W nocy z piątku na sobotę od 22:00 mogą wystąpić kłopoty z logowaniem do: BiznesPl@net, Mobile BiznesPl@net, GOmobile Biznes i BNP Paribas Connect Host to Host.

Idea Bank? Bez szans na logowanie z piątku na sobotę

Również dzisiaj, od piątku 11 września do usług internetowych nie zalogują się klienci Idea Banku. Problemy potrwają od 22:00 do 6:00 w sobotę 12 września. 

Planowana przerwa w dostępie do usług Banku Pocztowego i Envelo

Problemy z dostępem do usług bankowości internetowej wystąpią także w Banku Pocztowym oraz Envelo. Prace modernizacyjne zaczynają się w sobotę 12 września o 22:00 i potrwają maksymalnie do 6:30 niedzieli 13 września.

Dwie przerwy w banku BPS

Pierwsza nastąpi dziś, w piątek 11 września, o godz. 23:00 i potrwa do godz. 2:00 dnia następnego. W ciągu tych trzech godzin nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości elektronicznej. W niedzielę 13 września w godz. 1:00-4:00 nieczynna będzie z kolei infolinia banku. W tym czasie będzie można jednak zastrzec kartę przez portal Kartosfera lub podany na stronie banku numer telefonu.

Na koniec - mBank 

W mBanku prace serwisowe będą dotyczyły wyłącznie platformy eMakler. Przerwa potrwa dwa dni - od soboty 12 września od godz. 8:00 do niedzieli 13 września do godz. 20:00.

Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychKupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek idzie w górę. Uda się go uniknąć tylko nielicznym
  2. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie