PKO BP rezygnuje z terminowych lokat dla firm i przedsiębiorców.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Lipca 2020

Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było

PKO BP postanowił zrezygnować z lokat terminowych dla firm i przedsiębiorców. Ruch największego polskiego banku jest sytuacją absolutnie bez precedensu w historii naszej bankowości. Informacja jest już oficjalna, a przedstawiciele spółki przekazali, że usługa zostaje zlikwidowana do odwołania.

Wiadomosć o decyzji podjętej przez dyrekcję PKO BP decyzji podaje "Business Insider". Jak czytamy, firmy i przedsiębiorcy nie będą mieli możliwości otwierania lokat terminowych w największym polskim banku. Spółka musi szukać oszczędności w związku z wyjątkowo kiepską sytuacją makroekonomiczną, jaka panuje w czasie epidemii.

Tysiące Polaków dostało właśnie identycznego SMS-a. Pilna treść, będzie niebezpiecznieTysiące Polaków dostało właśnie identycznego SMS-a. Pilna treść, będzie niebezpiecznieCzytaj dalej

PKO BP likwiduje lokaty terminowe

"BI" wskazuje, że decyzja banku dotyczyć będzie zarówno nowych klientów, jak i tych, którzy posiadali już konta w PKO. W przypadku tych ostatnich konta nadal będą prowadzone, jednak bank zamknie wraz z rozpoczęciem nowego okresu umownego. Wówczas środki, które zgromadził klient, zostaną mu zwrócone wraz z odsetkami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła awantura w studiu Polsatu. Prowadzący rozdzielali gości, zadziwiające sceny
2. Jest nagranie trąby powietrznej w Ustroniu. Aż przechodzą ciarki 

- Dzięki państwu (Andrzej Duda) ma tyle siły, żeby tę kampanię prowadzić i żeby ją zakończyć no i miejmy nadzieję również zwyciężyć. Bardzo państwu za to dziękuje - powiedziała.

Cytowany przez serwis prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz zwraca uwagę, że polski sektor bankowy cierpi z powodu przeciążenia opłatami, podatkami i regulacjami. Sytuacji nie pomogła też epidemia koronawirusa oraz trzykrotna obniżka stóp procentowych. Banki muszą więc unikać obciążeń, a wobec obniżenia stóp procentowych – ujmując rzecz możliwie prosto – nie opłaca im się oferować lokat.

Decyzję PKO BP Pietraszkiewicz uznał za uzasadnioną. – Musimy ten ciężki okres wspólnie przejść. Zarówno inwestorzy, jak i klienci i pracownicy branży ponoszą tego konsekwencje – wskazuje. Warto zwrócić uwagę, że w jego opinii likwidacja części placówek, a także konieczna redukcja zatrudnienia, musiała zaowocować mniejszą dostępnością bankowych usług. Prezes związku wyraził jednak nadzieję, że przeciążenie sektora z czasem ustąpi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NFZ z ważnym apelem do pacjentów. Dotyczy rejestracji do lekarzy, weszły kolejne zmiany
  2. Wybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynek
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Fotoradar uwiecznił "najszybszy" samochód świata. Wskazał ponad 700 km/h

Źródło: Business Insider