Napad na bank w Gdyni. (zd. il.) Pixabay/jarmolukŹródło: (zd. il.) Pixabay/jarmoluk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Czerwca 2020

Największy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze znikają z kont, mogliście nawet nie zauważyć, że padliście ofiarą oszustów

PKO BP po raz kolejny ostrzega swoich klientów przed oszustami. Kliknięcie w link, który pozornie w SMS-ie, bądź mailu wysłał nam bank, może skończyć się dla nas tragicznie. Złodzieje, korzystający z metody tzw. phishingu są niestety bardzo niebezpieczni. Podszywając się pod zaufaną instytucję, wykradają dane Polek i Polaków.

Jak się okazuje, popularny bank zmaga się z nie lada problemem. Wystarczy jeden SMS, aby oszuści przelewali pieniądze na wybrane przez siebie rachunki. Jak się przed tym uchronić?

Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Czytaj dalej

PKO BP ostrzega swoich klientów

Posiadacze konta w banku PKO BP powinni mieć się na baczności. Oszuści rozsyłają fałszywe SMSy z linkami do wykonywania przelewów. Wystarczy chwila nieuwagi i można stracić dorobek życia. Fałszywe linki przenoszą do stron, które imitują stronę banku iPKO. Przestępcy przejmują konto i kradną pieniądze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić
2. Jedna ze słynniejszych polskich marek spożywczych zniknie z rynku? Firma ma same straty

Nadawcy fałszywych SMSów moga się podszywać pod kurierów, firmy telekomunikacyjne czy urzędy państwowe. W treści mogą prosić o dopłacenie małej sumy za przesyłkę, dopłatę do podatku lub zapłatę za użytkowanie jakiegoś portalu. Powinniśmy byc czujni na tego typu wiadomości. Na stronie banku widnieje ostrzeżenie, aby logować się na stronę banku bez korzystania z linków.

W dobie pandemii ludzie są szczególnie narażeni na ataki oszustów i kradzieże. Zaaferowani sytuacją w kraju skupiamy się na naszym zdrowiu i przestrzeganiu przepisów. Nietypowe SMSy mogą nie obudzić naszej czujności. Bardzo ważne zatem, aby stosować się do komunikatów i ostrzeżeń banków. Przestępcy nie zawieszają swojej działalności w czasie koronawirusa.

Źródło: [Gazeta Pomorska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne oświadczenie Instytutu Łączności w sprawie nanochipów 5G w szczepionkach
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Linie lotnicze idą na wojnę cenową. Także tanie. Bardzo popularny przewoźnik zapowiada obniżki cen o połowę

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News