PKO BP. (zdj. Il. ) ; MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Sierpnia 2020

PKO BP wydało pilny komunikat. Tysiące klientów mogą dostać pieniądze, znamy szczegóły

PKO BP w swoim ostatnim komunikacie przekazało klientom ważne wiadomości. Wskazali, co należy zrobić, aby wykorzystać pieniądze z bonu turystycznego. Wielu beneficjentów będzie zaskoczonych. Cała operacja jest niezwykle prosta. Wystarczy poświęcić kilka chwil na platformie PUE ZUS.

Prawo i Sprawiedliwość stale poszerza swoją ofertę socjalną. Prospołeczne działania rządu były podejmowane również podczas trwającego kryzysu gospodarczego. Wyjaśnijmy, że w związku z wyjątkowo trudną sytuacją finansową Polek i Polaków wprowadzono nie tylko zasiłek postojowy i opiekuńczy. Jednym z ostatnich postanowień Zjednoczonej Prawicy było przekazanie rodzinom bonu turystycznego.

Beata Szydło znowu robi wstyd? Kontrowersyjne pytanie do Komisji Europejskiej, niebezpośrednio szkalujące LGBTBeata Szydło znowu robi wstyd? Kontrowersyjne pytanie do Komisji Europejskiej, niebezpośrednio szkalujące LGBTCzytaj dalej

PKO BP wydało komunikat w sprawie bonu turystycznego

Warto podkreślić, że projekt ten nie trafi bezpośrednio do kieszeni beneficjentów tak, jak program 500 plus. Jest on udostępniany w formie elektronicznej. Jadwiga Emilewicz tłumaczyła, że celem takiej formy jest upewnienie się, że świadczenie zostanie wykorzystane zgodnie z jego przeznaczeniem. Trwają też prace nad modyfikacją innych inicjatyw społecznych. Przedstawicielka Rady Ministrów deklarowała, że upodobnienie ich do bonu turystycznego może poprawić jakość wsparcia dla beneficjentów.

Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie "Nasz nowy dom", Katarzyny Dowbor. Nie żyje inna uczestniczkaCzytaj dalej

Elektroniczne świadczenie będzie można wykorzystać do marca 2022 roku. Przysługuje on każdemu dziecku do 18. roku życia. Szczególne wsparcie otrzymają najmłodsi zmagający się z niepełnosprawnościami. Dla nich przekazane zostało 1000, a nie 500 złotych. Beneficjenci nie są objęci ograniczeniami wynikającymi z wykazywanego dochodu. Zarówno najbiedniejsi, jak i najbogatsi mogą się o niego ubiegać. Należy jednak podkreślić, że można go wykorzystać jedynie na terenie Polski płacąć za usługi turystyczne, noclegi w hotelu lub agroturystyce, zorganizowane wyjazdy na wakacje lub ferie.

"Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci. Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500" - wskazują przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju w swoim oficjalnym stanowisku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Była w jednej celi z mamą Madzi. Ujawniła, co współosadzone robiły z Katarzyną W.
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Szefowa ZUS z zaskakującą informacją dla seniorów. Klasyczna forma emerytur i zasiłków zniknie?
 

PKO BP przekazało, że do odebrania bonu turystycznego należy jedynie potwierdzić swoje dane na platformie PUE ZUS. Pod wskazany adres można zalogować się za pośrednictwem aplikacji iPKO. Dla wielu klientów jest to niemałe udogodnienie. Wielu z nich poprzez swój bank będzie mogło wykorzystać rządowe świadczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Fatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka granice
   2. Poseł chciał zmanipulować widzów TVP Info. Nie wyszło
   3. Trzaskowski o tęczowej fladze na figurze Chrystusa. “Niepotrzebna prowokacja”
   4. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
   5. Porażająca relacja indyjskiego księcia geja o "terapii" konwersyjnej i elektrowstrząsami. Mówi dość i otwarcie wyraża sprzeciw
   6. Zadziwiające sceny na żywo w Dzień Dobry TVN, prowadzący się nie popisał. Ekspertka nie ukrywała zażenowania
   7. Duże zmiany na liście regionów objętych obostrzeniami. Jest też lista regionów zagrożonych
   8. Źródło: [Ministerstwo Rozwoju/PKO BP]

   Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!