PIT. https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/259139/Źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/259139/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Grudnia 2019

Nie otrzymamy PIT-ów w terminie? Problemy ministerstwa

Formularze PIT za mijający rok powinny być przygotowane do końca stycznia 2020. Pracodawcy wciąż nie otrzymali jednak nowych wzorów do Ministerstwa Finansów.

Istnieją poważne obawy, że pracodawcy nie zdążą przygotować na czas rozliczeń PIT za 2019 rok. Resort finansów nie przygotował bowiem koniecznych formularzy.

Mijający rok był, co prawda, specyficzny. Wszystko za sprawą zwolnienia z PIT osób, które nie ukończyły 26. roku życia.Obniżono również podatek z 18 do 17 procent oraz wprowadzono Pracownicze Plany Kapitałowe.

Wzory PIT wciąż nie są gotowe

"Przez zmiany przepisów, które zostały wprowadzone w trakcie roku i konieczność aktualizacji systemów księgowych i płacowych, możemy nie zdążyć w terminie. Chcielibyśmy zacząć przygotowywać te dokumenty jeszcze w grudniu. Nie możemy jednak tego zrobić. Ministerstwo Finansów ciągle nie przygotowało wzoru formularzy. Jeśli zrobi to w Sylwestra, może się zdarzyć, że nie zdążymy w terminie", czytamy w "gazecie.pl". Portal przytacza słowa specjalistki do spraw kadr i płac.

Czy 500+ zostanie wypłacone przed świętami? Mamy informacjeCzy 500+ zostanie wypłacone przed świętami? Mamy informacjeCzytaj dalej

Problemem jest również ilość formularzy, których wypełnienie może być konieczne. Raz jeszcze, wszystko za sprawą ulgi dla młodych, która weszła w życie dopiero po 7 miesiącu mijającego roku rozliczeniowego. Wspomnianych formularzy może być aż cztery.

"Pierwszy z nich miałby dotyczyć pierwszych siedmiu miesięcy w roku, kiedy obowiązywały stare zasady rozliczania. Drugi formularz miałby uwzględnić ulgę dla młodych. Trzeci formularz musiałby być wystawiony osobom, które w międzyczasie ukończą 26. rok życia i utracą prawo do zwolnienia. Czwarty druk musiałby obejmować okres, od którego obowiązuje obniżona stawka PIT", podaje "gazeta.pl".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Z kim Duda zmierzy się w II turze? Przełomowy sondaż

4. Połączyli geny świni i małpy. Fatalny wynik okrutnego eksperymentu

5. Jurek Owsiak uderza w Jacka Kurskiego. Poszło o Olgę Tokarczuk

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News