600 plus. https://pxhere.com/tr/photo/746895
Źródło: https://pxhere.com/tr/photo/746895
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Stycznia 2020

Będzie nowe 600 plus. Ale nie na dziecko

PiS podczas kampanii wyborczej obiecywało rolnikom 500 zł na każdą krowę. Partia podbija jednak stawkę i oferuje niemal 600 zł rocznie na każdą krowę mleczną. Projekt "Dobrostan zwierząt" zdążył już zyskać miano programu "krowa plus".

Jak podaje Radio ZET, Rolnicy otrzymają od rządu 595 zł rocznie na krowę mleczną oraz 329 zł na krowę „mamkę”. Prezes Kaczyński spełnia zatem swoje przedwyborcze obietnice, w których przedstawił program wsparcia dla polskiej wsi. Jak przypomina radio, szef PiS obiecywał wówczas 500 zł na każdą krowę oraz 100 zł na tucznika.

Grupa wykluczonych z 13. emerytury. Kto jej nie dostanie?Grupa wykluczonych z 13. emerytury. Kto jej nie dostanie?Czytaj dalej

PiS: nie 500, a 600 plus

O decyzji poinformowało dziś Centrum Informacyjne Rządu. Według komunikatu Rada Ministrów zaakceptowała projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

"595 zł rocznie na krowę mleczną, 329 zł na krowę „mamkę” za dostęp do wybiegów, 185 zł na krowę mleczną za wypas, 301 zł na lochę, 24 zł na tucznika" zakłada cytowany przez Radio ZET projekt.

Możliwość otrzymania "600 plus" wiąże się jednak ze spełnieniem pewnych koniecznych warunków. Rolnicy będą zobowiązani poprawić warunki zwierząt ponad wymagane normy, dla przykładu, zwiększając powierzchnię przypadającą na zwierzę o co najmniej 20 procent ponad wymaganą minimalną lub dając zwierzętom dostęp do pastwiska lub wybiegu, czytamy na stronie radiozet.pl. Na cel zostanie przeznaczone 50 mln euro. Projekt ma za zadanie zrekompensować rolnikom koszty poniesione w wyniku zapewnienia zwierzętom podwyższonych standardów.

Wnioski o "600 plus" rolnicy mogą składać drogą elektroniczną od 15 marca do 15 maja 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Cały powiat wyłącza się z WOŚP. "Mój światopogląd jest inny"

4. Zbigniew S. zatrzymany. W okrutny sposób groził Ziobrze i jego rodzinie

5. Żona Pawła Królikowskiego w końcu przerwała milczenie na temat stanu jego zdrowia. Nadal przebywa w szpitalu.

6. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy