Prawo i Sprawiedliwość mnoży ministerstwa. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Stycznia 2020

PiS tworzy nowe ministerstwo. "Dodatkowe posady dla dwóch kolegów"

PiS planuje wprowadzić nowe ministerstwo. Z resortu środowiska wyodrębnione zostaną dwa nowe twory. Zdaniem polityków Lewicy to piętrzenie niepotrzebnych kosztów i "nowe posady dla kolegów".

Z jednego ministerstwa otrzymamy dwa. Będzie to efekt podziału resortu środowiska.

Sejm wciąż nie może się dogadać w sprawie podziału kompetencji między ministerstwa środowiska i klimatu. Portal money.pl przypomina, że prace nad nowelizacją ustawy o działach administracji rządowej trwają od listopada ubiegłego roku. Politycy Lewicy nie mają wątpliwości, że trwa walka o stołki.

Wicepremier tłumaczy się z milionów wydanych z pieniędzy podatników. Wicepremier tłumaczy się z milionów wydanych z pieniędzy podatników. "Jestem starym żeglarzem"Czytaj dalej

PiS mnoży ministerstwa

Za jedno ministerstwo ma odpowiadać Michał Woś. Protegowany Ziobry zadba o obszar ochrony przyrody, lasy, geologię oraz koncesje geologiczne. Michał Kurtyka pokieruje zaś ministerstwem klimatu. Mimo że od dłuższego czasu wiadomo już, jak rozłoży się podział stanowisk, sprawa od 3 miesięcy nie może doczekać się finału. Portal money.pl zwraca uwagę, że nie pomógł fakt, iż projekt zgłoszono jako poselski, a nie rządowy, co miało przyspieszyć cały proces. Wciąż trwają jednak przepychanki. Zdaniem lewicy to najzwyklejsza walka o posady.

Cytowany przez money.pl Maciej Konieczny z Lewicy Razem ocenił, że jego zdaniem zgłoszenie podziału jako projekt poselski to próba uniknięcia odpowiedzialności za tworzenie nowego Ministerstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem projekt podziału resortu środowiska to nic innego, jak próba stworzenia nowych stanowisk dla kolegów.

– Ten projekt to wiele nowych atrakcyjnych posad dla kolegów – ministerialnych, wiceministerialnych, posad w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Dwa dodatkowe ministerstwa to dwie dodatkowe posady dla dwóch kolegów. Jak zadbać o dobrą rotację, to zmieści się i sześciu. Do tego dojdą jeszcze jakieś sute odprawy – powiedział polityk Lewicy, cytowany przez portal Strajk.eu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Premier ogłosił prewencyjny alarm na terenie całej Polski. Wszyscy powinni zachować czujność

2. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem

3. Uwaga, ktoś znowu truje psy. Właściciele muszą zachować ostrożność

4. Nie obsługują go, bo to "elegancka restauracja". Skandaliczna decyzja prokuratury

5. Co z podwyżką 500 plus? Polacy wyrazili opinię

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka