PiS z miliardami dla TVP. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Grudnia 2019

PiS po cichu pomaga Kurskiemu. W nocy wpłynął projekt

PiS zamierza wyłożyć na utrzymanie TVP ogromną sumę pieniędzy. Projekt ustawy, wedle której telewizja Kurskiego miałaby otrzymać ogromne finansowe wsparcie, wpłynął po cichu w środę wieczorem.

Pod projektem podpisało się 60 posłów partii rządzącej, w tym m.in. Ryszard Terlecki, Piotr Uściński, Marek Suski, Sylwester Tułajew, Waldemar Andzel oraz Agnieszka Soin, informuje serwis NaTemat.pl. Dokument ma przejść ekspresową ściężkę i trafić do nowelizacji jeszcze w tym roku. Jak czytamy, "projekt ma już nadany numer druku i został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie".

Nasz reportaż: Wrzątek z pękniętej rury elektrociepłowni wlał się do domu Pana Tomasza. Nasz reportaż: Wrzątek z pękniętej rury elektrociepłowni wlał się do domu Pana Tomasza. "Żona próbowała ratować psa"Czytaj dalej

PiS zrekompensuje TVP brak wpływów z abanamentów

Projekt ma zrekompensować TVP utracone wpływy z powodu braku opłat abonamentowych. Rekompensata ma wynieść – bagatela – prawie 2 miliardy złotych.

Z obowiązku płacenia abonamentu niektórzy są, co prawda, zwolnieni (m.in. osoby po 75. roku życia oraz emeryci, których świadczenie jest niższe niż połowa przeciętnego wynagrodzenia). W praktyce płaci go jednak bardzo niewielka część Polaków, bo jedynie ok 30% osób niezwolnionych z opłat.

Wobec niewielkich wpłat z abonamentów, działanie Telewizji Polskiej jest niemal w pełni uzależnione od wpływów z budżetu. Pełne wdzięczności z powodu działalności telewizji, której prezesem zarządu jest Jacek Kurski, Prawo i Sprawiedliwość chętnie wspomaga ją potrzenymi pieniędzmi. Dwa lata temu była to kwota 980 mln zł, rok temu 1,2 mld, a teraz wspomniane 2 mld. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, wszystko dzięki jej "doniosłej roli kulturowej, społecznej i demokratycznej".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Iberion - grupa mediowa przyszłości

3. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion

4. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

5. Złamał obojczyk uczestnikowi Marszu Równości, może trafić za kratki. Mamy nagranie

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia