. Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Grudnia 2019

Już po wszystkim. PiS nad ranem przegłosował "ustawę kneblującą"

PiS nad ranem przegłosował w komisji "ustawę dyscyplinującą" sędziów, czy inaczej "ustawę kneblującą". Odrzucono wszystkie poprawki opozycji. Politycy opozycji zwracali też uwagę na skandaliczne prowadzenie obrad przez przewodniczącego komisji.

Obrady komisji trwały aż 10 godzin. Posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości rozpoczęło się o godz. 19:30 w czwartek, a zakończyło dopiero około godziny 5:15 w piątek rano. Przyjęto 22 poprawki PiS do projektu nowelizacji ustaw sądowych. Ponad 80 poprawek opozycji zostało odrzuconych.

Magda Gessler pokazała swojego ojca. Są niemal identyczniMagda Gessler pokazała swojego ojca. Są niemal identyczniCzytaj dalej

Podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości, do projektu dot. zmian w ustawach sądowych przyjęte zostały wyłącznie poprawki PiS. Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu wraz z 22 przyjętymi poprawkami głosowało 14 posłów komisji, przeciwko było 10, nikt nie wstrzymał się od głosu.

PiS przegłosował ustawę represyjną. Opozycja zwraca uwagę na chaos i skandaliczne prowadzenie obrad

- To mechanizm znany nie od dziś. Jeżeli człowiek się czegoś wstydzi, to robi to w nocy, ukradkiem, w ciemności - mówiła dziennikarzom posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Politycy opozycji zwracali również uwagę na chaos panujący podczas posiedzenia i na skandaliczne prowadzenie obrad przez przewodniczącego komisji Marka Asta.

- "Wprowadził kompletny bałagan, proceduje wbrew prawu i logice. Sam się gubi. Ale jest genialną egzemplifikacją tego jak wygląda tworzenie prawa przez PiS" - napisała na Twitterze Barbara Nowacka.

- "Sejmowa komisja sprawiedliwości po ponad 10 godzinach posiedzenia przyjęła 22 poprawki PiS-u, odrzuciła kilkadziesiąt poprawek opozycji. Posłowie ze zmęczenia przysypiali. W takich warunkach nie powinno powstawać prawo, tym bardziej tak ważne." - napisał na Twitterze reporter RMF FM Patryk Michalski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Magda Gessler pokazała swojego ojca. Są niemal identyczni

4. Andrzej Grabowski opowiedział o dwóch nieudanych małżeństwach i trudnych rozwodach. Gorzko podsumował swoje życie uczuciowe

5. TVN zaliczyło niewybaczalną wpadkę. Widzowie robili zdjęcia telewizorów

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News