PiS wybory. (zdj. il.) Wikimedia Commons / KPRMŹródło: (zdj. il.) Wikimedia Commons / KPRM
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Czerwca 2020

PiS ma tajny plan, wszystko rozegra się tuż przed II turą wyborów. W mediach pojawiły się zadziwiające szczegóły

PiS i wielkie emocje oraz pełna mobilizacja partii przed drugą turą wyborów. Ministrowie PiS na czele z premierem Mateuszem Morawieckim aktywnie wspierają ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę w jego kampanii prezydenckiej. Teraz do gry wkracza jeszcze marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. Jest tajny plan, do którego dotarł dziennik "Fakt".

Członkowie PiS i Andrzej Duda mają powody do radości po wyniku, jaki prezydent uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Jednak, jak donosi Fakt, w Prawie i Sprawiedliwości nadal panuje wielka mobilizacja i nikt nie spoczął na laurach. Wygrana nadal nie może być na 100 procent pewna. Wie o tym doskonale sztab wyborczy prezydenta oraz obóz władzy obecniej rządzącej. Z pomocą rusza także marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. Z informacji uzyskanych przez "Fakt" wynika, że dojdzie do zwołania dodatkowego posiedzenia Sejmu. Stanie się to jeszcze przed drugą turą wyborów. Jaki jest tego cel?

Awantura między zwolenniczkami Trzaskowskiego i Dudy przerodziła się w prawdziwą bójkę. W ruch poszedł różaniecAwantura między zwolenniczkami Trzaskowskiego i Dudy przerodziła się w prawdziwą bójkę. W ruch poszedł różaniecCzytaj dalej

PiS i pełna mobilizacja przed II turą wyborów. Marszałek Witek zwoła dodatkowe posiedzenie Sejmu?

Jak donosi "Fakt", w grę ma wchodzić szybkie uchwalenie i wcielenie w życie obiecanego Polkom i Polakom bonu turystycznego na wakacje w kraju, czyli dodatkowego 500 zł na dziecko. PiS spieszy się z tym, aby spełnić jedną z przedwyborczych obietnic Andrzeja Dudy. Prezydencki projekt ustawy został już uchwalony przez Sejm i ma trafić teraz do Senatu, jednak pojawiają się wieści, że senatorowie mają zamiar wprowadzić do programu o bonie turystycznym swoje poprawki. Wówczas projekt ustawy wróci ponownie do Sejmu, a najbliższe jego obrady zaplanowano dopiero na 22 lipca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP? Klienci największego banku w Polsce w gigantycznym niebezpieczeństwie, pojawiło się nowe, sprytne oszustwo
2. Pokazała paragon za obiad w Łebie. Może zamknąć usta całym tłumom

Wobec tej sytuacji, jak ustalił Fakt, marszałek Sejmu Elżbieta Witek miała wpaść na pomysł skrócenia posłom urlopów i zwołania dodatkowego, wcześniejszego posiedzenia Sejmu. Wszystko ma na celu szybkie wcielenie w życie obiecanego bonu turystycznego, najlepiej jeszcze przed głosowaniem w drugiej turze wyborów prezydenckich.

- To zabawa w kotka i myszkę. Wygląda na to, że PiS chce ogłosić kolejny sukces Andrzeja Dudy. Gdyby im rzeczywiście zależało, to pomoc w formie bonu trafiłaby do rodzin jeszcze przed wakacjami, a nie w ich połowie. To wszystko powoduje, że w tym roku na pewno wiele rodzin nie zdąży z niego skorzystać - powiedział dla "Faktu" poseł Jarosław Urbaniak z KO.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemów
  2. Z ostatniej chwili: ogromna ewakuacja w Legionowie. Ewakuują bloki i domy
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Ziemia jest najgorętsza od 6500 lat. Jaki los czeka naszą planetę?

Źródło: Fakt

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News