pis gis ser. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Czerwca 2020

Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła nagłą i niespodziewaną decyzję. Bardzo niebezpieczna bakteria w popularnym produkcie

PIS - Państwowa Inspekcja Sanitarna postanowiła w trybie natychmiastowym poinformować dystrybutora sera w Lidlu sp. z o.o. sp. k. i inspekcję weterynaryjną o zagrożeniu. Główny Inspektorat Sanitarny przekazał dziś wieść o wycofaniu z obrotu partii popularnego produktu. Bakteria, która się w nim znajduje może wywoływać poważną chorobę.

"Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego" zawiera groźną dla zdrowia bakterię, Listeria monocytogenes. Znajdowała się ona aż w trzech z pięciu badanych próbek.

Mistrzyni świata zmarła tuż po porodzie. Niewyobrażalna tragediaMistrzyni świata zmarła tuż po porodzie. Niewyobrażalna tragediaCzytaj dalej

PIS - Państwowa Inspekcja Sanitarna wycofuje partię sera

Listerioza jest rzadką, ale poważną infekcją spowodowaną jedzeniem żywności zanieczyszczonej bakterią Listeria monocytogenes. Choroba dotyka przede wszystkim kobiety w ciąży i ich noworodki, osoby starsze oraz osoby o osłabionym układzie odpornościowym. Listeria monocytogenes to bakteria, która ją wywołuje i znajduje się ona w serii serów "Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego". GIS informuje, że Lidl po otrzymaniu tej wiadomości od razu wycofał zakażony produkt ze sklepu.

Klienci natychmiast powinni sprawdzić, czy nie posiadają produktu w domu. Jak informuje Polsat News: "Wycofaniu podlega partia produktu "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego". Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216. Dystrybutorem jest Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne".

Chodzi kontkretnie o datę produkcji: 01.06.2020, która jednocześnie jest też numerem partii. Termin spożycia do 01.07.2020.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1200 zł dla 55 tys. Polek. Mało kto wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przykre sceny w "Wiadomościach" TVP. Porównanie do wirusa
  4. Ksiądz wysyłał ministrantom jednoznaczne SMS-y, zadawał obsceniczne pytania. Przeniesiono go na inną parafię
  5. Mężczyzna natrafił na psa w niewyobrażalnym stanie. Poszukuje bandyty, który pozostawił go na pewną śmierć
  6. Burze w dużej części kraju. IMGW ostrzega kolejne województwa

Źródło: Polsat News, PIS, GIS

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News