PiS zamierza wprowadzić zmiany w Kodeksie wyborczym. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Maja 2020

PiS po cichu wprowadził zmiany w Kodeksie wyborczym? Nieoficjalne doniesienia są zatrważające

PiS szykuje się do wprowadzenia zmian w Kodeksie wyborczym. Według nieoficjalnych informacji będą one dotyczyć roli Państwowej Komisji Wyborczej w przeprowadzeniu wyborów oraz podpisów zebranych przez kandydatów na prezydenta.

Jak donosi portal dorzeczy.pl, z ustaleń RMF FM wynika, że partia rządząca zamierza m.in. przywrócić wszelkie uprawnienia dotyczące organizacji wyborów prezydenckich Państwowej Komisji Wyborczej. Do zadań PKW będzie należało przygotowanie kart wyborczych oraz wskazanie jak mają zostać one rozesłane.

Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęPremier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęCzytaj dalej

PiS przygotowuje projekt nowej ustawy wyborczej

Druga ważna zmiana ma dotyczyć podpisów zebranych pod kandydaturami osób ubiegających się o fotel prezydenta. Według zapisów nowej ustawy wyborczej przygotowanej przez partię władzy zebrane przez kandydatów podpisy przed wyborami zaplanowanymi na 10 maja, mają zachować swoją ważność na kolejne głosowanie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po internecie krąży nagranie Mateusza Morawieckiego u Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, że nie ugryzł się w język
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Warto przypomnieć, że wczoraj odbyła się narada z czołowymi politykami partii w jej siedzibie przy ul. Nowogrodzkiej. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezes Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. W rozmowie uczestniczył także lider Porozumienia Jarosław Gowin, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz wicepremier Jacek Sasin i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Rozmowy miały dotyczyć ustalenia nowego terminu wyborów prezydenckich. Jak donosiły w ostatnim czasie media, partii rządzącej zależy na organizacji głosowania w maju, na co kategorycznie nie zgadza się Porozumienie Jarosława Gowina.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
    3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
    4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
    5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
    6. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części kraju

Źródło: dorzeczy.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News