PiS - brak decyzji w sprawie wyborów. Andrzej Iwanczuk/Reporter/East NewsŹródło: Andrzej Iwanczuk/Reporter/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Maja 2020

Czy PiS wprowadzi jednak stan nadzwyczajny? Słowa dające wiele do myślenia

PiS wciąż szuka wszelkiego rodzaju rozwiązań na rozłam w obozie rządzącym w sprawie wyborów korespondencyjnych. Padły nieoficjalne deklaracje w sprawie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w Polsce. Słowa jednego z senatorów dają do myślenia.

Prawu i Sprawiedliwości kończą się sposoby na przeprowadzenie wyborów prezydenckich za pomocą korespondencji. Rozłam w rządzącej koalicji, konflikt na linii Gowin-Kaczyński oraz brak większości w senacie regularnie spędza Jarosławowi Kaczyńskiemu sen z powiek. Nie potrafi on zdyscyplinować swoich kolegów z "Porozumienia", którzy deklarują zagłosowanie przeciw wyborom pocztowym. Wielu spekuluje na temat politycznej przyszłości partii władzy.

Właśnie wprowadzono zmiany, które mają wpływ na codzienne życie. Kolejne obostrzenia zniesione od dziśWłaśnie wprowadzono zmiany, które mają wpływ na codzienne życie. Kolejne obostrzenia zniesione od dziśCzytaj dalej

PiS: Jaki pomysł na wyjście z kryzysu parlamentarnego ma Zjednoczona Prawica?

Na łamach stacji "TVN24" głos zabrał senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski. Skomentował on sprawę skutecznego zablokowania wyborów korespondencyjnych przez ugrupowania opozycyjne. W rozmowie z dziennikarzami prywatnej stacji zadeklarował, że wizja wprowadzenia stanu nadzwyczajnego może być jedynym racjonalnym pomysłem. Senator tłumaczy, że jeśli cały ten chaos, nie zostanie uspokojony to będzie to jedyne racjonalne rozwiązanie, jakie może wprowadzić rząd.

– Im dalej idziemy w las, tym więcej problemów zaczyna się pojawiać. I to pochodna jednak tego wszystkiego, że w tej chwili wzajemnie blokują się różne rozwiązania prawne i w tej całej sytuacji może się okazać, że jedynym takim racjonalnym wyjściem, co nie znaczy, że najlepszym, ale racjonalnym wyjściem jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i wtedy zgodnie z wszelkimi regułami gry przesunięcie tych wyborów na sierpień bądź na późniejszy termin – stwierdził senator Jan Maria Jackowski w rozmowie z "TVN24".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szymon Hołownia odpowiada na hejt w bardzo kontrowersyjnych słowach. Czy tak powinien się zachowywać kandydat na prezydenta? (OPINIA)
2. TVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenie

Wczoraj doszło do niezwykle ważnego głosowania w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej. Wyższa izba parlamentu, w której większość mają partie opozycyjne wobec Prawa i Sprawiedliwości odrzuciły ustawę wprowadzającą wybory korespondencyjne jako sposób wyłonienia przyszłego prezydenta naszego kraju. Zaskakującym był fakt, że na sali, podczas tego ważnego wydarzenia zabrakło wielu posłów ze stronnictwa Jarosława Kaczyńskiego. Wzbudziło to obawy, że nawet wśród PiS-u nie wszyscy są zgodni co do inicjatyw prezesa partii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na skutek globalnego ocieplenia miliard ludzi będzie żyć w nieznośnym upale. Naukowcy podali termin
  2. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News