PiS. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Grudnia 2020

Były doradca Morawieckiego ujawnia, jak to jest być gejem w PiS. Zaskakująca relacja Tomasza Krawczyka

Jak to jest, być gejem w PiS? Dawny współpracownik Prezesa Rady Ministrów udzielił obszernego wywiadu dla "Polityki". Opowiedzenie o swojej orientacji seksualnej jest dla niego formą pożegnania się ze Zjednoczoną Prawicą. Kim jest i czym zajmował się Tomasz Krawczyk?

  • Tomasz Krawczyk rozpoczął współpracę z PiS-em za czasów Lecha Kaczyńskiego
  • W 2018 roku sprawował funkcję doradcy Mateusza Morawieckiego ds. europejskich
  • Homoseksualista opowiedział o warunkach pracy na rzecz Zjednoczonej Prawicy

Rozmówca "Polityki" za kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego pracował w roli jego asystenta naukowego przy sejmowej komisji zdrowia. W 2018 roku zaś odpowiadał za utrzymywanie kontaktów z sojusznikami Polski oraz za wygaszanie konfliktów. Władze PiS miały zwolnić Krawczyka przez wzgląd, jak podaje "Wyborcza", na prounijne poglądy.

Ogromne pieniądze popłyną do Tadeusza Rydzyka. Polacy w coraz gorszej sytuacji, jego fundacja dostanie prawie 2 mlnOgromne pieniądze popłyną do Tadeusza Rydzyka. Polacy w coraz gorszej sytuacji, jego fundacja dostanie prawie 2 mlnCzytaj dalej

Jak to jest, być gejem w PiS? "Trudne były dla mnie ostatnie kampanie"

Społeczność LGBT kojarzy się opinii publicznej z ruchami lewicowymi. Warto jednak zaznaczyć, że orientacja seksualna nie warunkuje poglądów politycznych. Geje, lesbijski, biseksualiści, czy transseksualiści, w zależności od osoby, popierają najróżniejsze partie, czy organizacje, dążące do realizacji swojego programu. 

Kwestia osób nieheteronormatywnych poza lewicą na długo pozostawała tematem tabu. Epizodycznie pojawiały się pogłoski o homoseksualnej orientacji seksualnej Jarosława Kaczyńskiego, jednak były to głównie próby ośmieszenia posła oraz wyśmiania jego stanu cywilnego. Tymczasem były prezydent Kaczyński i Mateusz Morawiecki korzystali z porad Tomasza Krawczyka.

wtv.pl - portal informacyjny"Ekspert" TVP Info na wizji zaczął obrażać uczestniczki Strajku Kobiet. "Jakieś kobietony, to nie są istoty żeńskie i damskie"Czytaj dalej

"Wyborcza" deklaruje, że ekspert miał stracić pracę po trzech miesiącach. Decyzję miały podjąć same władze PiS-u, co było motywowane rzekomymi łagodnymi wypowiedziami wobec niemieckich władz. Były już partner zawodowy premiera opowiedział, z czym wiązało się wpieranie ugrupowania rządzącego.

 - Trudne były dla mnie ostatnie kampanie PiS oraz fala pomyj wylewanych w ich trakcie na osoby homoseksualne. Jestem jedną z takich osób, choć nigdy nie robiłem z tego politicum. To nie jest część mojej działalności politycznej ani eksperckiej, nie determinuje też wyborów ideowych - wyjawił dla "Polityki, po czym dodał, że międzynarodowe ugrupowania konserwatywne są otwarte na homoseksualistów. - W konserwatywnej CSU funkcjonuje nawet stowarzyszenie homoseksualnych polityków. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

 Problematyczne mają być także reakcje niektórych przedstawicieli PiS-u. - Trzeba sobie radzić z heheszkami. Powiedziałem kiedyś ważnemu politykowi PiS, że hasło "wstawania z kolan" nie brzmi najlepiej, bo można w nim odczytać aluzję homoseksualną. Odpowiedzią był obleśny rechot - komentował w rozmowie z "Polityką".

Krawczyk czuł się wykluczony po katastrofie lotniczej w Smoleńsku oraz w jednej z ostatnich kampanii wyborczych. Orientacja seksualna eksperta PiS-u mogłaby nie być żadną sensacją, gdyby nie skrajnie homofobiczne poglądy Zjednoczonej Prawicy. Przypomnijmy, że między innymi Andrzej Duda i Przemysław Czarnek ostrzegali przed "ideologią LGBT".

Prawnik miał znaleźć list otrzymany przez kard. Dziwisza. Współpracownik Jana Pawła II idzie w zapartePrawnik miał znaleźć list otrzymany przez kard. Dziwisza. Współpracownik Jana Pawła II idzie w zaparteCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: [Polityka/Gazeta Wyborcza]