Piotr Zgorzelski covid-19. Wikimedia/Mateusz KudłaŹródło: Wikimedia/Mateusz Kudła
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 12 Maja 2020

Pierwszy przypadek COVID-19 w Sejmie. Czy wicemarszałek może być zakażony?

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu IX kadencji, musiał poddać się kwarantannie. Jak się bowiem okazało, jego sekretarka zachorowała na COVID-19. Czym zajmuje się polityk oraz jaki wynik dał jego test?

Onet przekazał dziś, że w Sejmie pojawił się pierwszy przypadek zakażenia. Na COVID-19 zachorowała bowiem sejmowa sekretarka, która pracuje dla wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego. Ten ma za sobą długą karierę parlamentarną - pełnił funkcję posła na Sejm VII, VIII oraz IX kadencji. Działacz przynależy do Polskiego Stronnictwa Ludowego, co mogło doprowadzić do faktu, iż testowi na obecność wirusa musiał poddać się także szef ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz.

Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysłCałe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysłCzytaj dalej

Piotr Zgorzelski poddany kwarantannie

Warto zaznaczyć, że z powodu pełnionej funkcji wicemarszałka Zgorzelski miał kontakt z wieloma parlamentarzystami. Pozytywnie może jednak nastrajać fakt, iż wynik jego testu, jak w przypadku Kosiniaka-Kamysza, okazał się ujemny. Polityk musi jednak poddać się przymusowej kwarantannie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę roku. Niecenzuralne treści o wczesnej godzinie, dzieci mogły siedzieć przy telewizorach
2. Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”

Co więcej, do izolacji trafić musieli także najbliżsi współpracownicy oraz dyrektor klubu PSL. Czas pokaże, czy wkrótce kwarantanną nie zostaną objęci także inni politycy oraz pracownicy siedziby Sejmu.

Dokładny stan zdrowia sekretarki Piotra Zgorzelskiego nie jest na razie znany. Wkrótce poznamy jednak zapewne więcej informacji w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
    2. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
    3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
    4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
    5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
    6. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News