Piotr Woźniak-Starak zginął śmiercią tragiczną 18 sierpnia 2019 roku poprzez utonięcie w Jeziorze Kisajno. Urna z jego prochami została pochowana nielegalnie?. (zdj. il.) instagram.com/aga_wozniak_starakŹródło: (zdj. il.) instagram.com/aga_wozniak_starak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Lipca 2020

Policja wnioskuje o karę za pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Odbył się zgodnie z wolą rodziny

Piotr Woźniak-Starak zginął śmiercią tragiczną 18 sierpnia 2019 roku poprzez utonięcie w Jeziorze Kisajno. Zgodnie z wolą rodziny, urna z prochami producenta filmowego została pochowana na terenie rodzinnej posiadłości, co zdaniem policji jest nielegalne. Stąd do sądu wpłynął wniosek o ukaranie za pogrzeb. Niemal rok po śmierci Woźniaka-Staraka sąd ma zdecydować o karze.

Od śmierci producenta filmowego, Piotra Woźniaka-Staraka, minął już niemal rok. Jak ustaliła Wirtualna Polska, teraz sąd ma zdecydować, czy jego pochówek był nielegalny i czy należy się za to kara. Chodzi o pochowanie urny z prochami na terenie rodzinnej posiadłości nad jezorem, gdzie zginął producent. Wniosek o ukaranie złożyła policja, która uważa, że pogrzeb poza terenem cmentarza nie jest zgodny z polskim prawem. Według ustaleń WP, decyzja w tej sprawie ma zapaść 4 sierpnia.

Najnowszy sondaż prezydencki. Przed II turą wszystko jest możliweNajnowszy sondaż prezydencki. Przed II turą wszystko jest możliweCzytaj dalej

Piotr Woźniak-Starak. Pogrzeb i pochówek producenta niezgodny z prawem?

Kwestia pogrzebu i pochówku urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach od samego początku budziła wiele kontrowersji. Dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie tuż przed pogrzebem w rozmowie z Wirtualną Polską mówił, że producent filmowy nie powinien zostać pochowany na terenie rodzinnej posiadłości, gdyż nie ma tam cmentarza i wobec tego może to być niezgodne z prawem. Mimo to rodzina zmarłego zdecydowała się na zorganizowanie pochówku w tym miejscu.

- Zgodnie z prawem można dokonać pochówku poza cmentarzem tylko w katakumbach. Inspektor budowlany zbadał miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka i stwierdził, że nie ma tam katakumb - mówił wówczas WP Tadeusz Dzisko z sanepidu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Samolot rozbił się na drodze, porażająca wiadomość ze świata. Jego zawartość wywołuje zdumienie

Jak informuje WP, sprawa nie umknęła policji i wobec tej sytuacji zdecydowała się złożyć do Sądu Rejonowego w Giżycku wniosek o ukaranie osoby, która jest odpowiedzialna za zorganizowanie pogrzebu i pochowanie urny na terenie prywatnej posiadłości Woźniaków-Staraków. Zdaniem śledczych, ze względu na pochówek nie na cmentarzu, doszło do złamania prawa.

Jak ustaliła WP, sąd orzeknie w sprawie ukarania, a decyzja ma zapaść 4 sierpnia 2020 roku o godz. 08.30. Za złamanie przepisów w tej sprawie grozi kara pieniężna lub aresztowanie. "Zgodnie z prawem, za złamanie przepisów ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych grozi grzywna od 20 zł do pięciu tys. lub areszt od 5 do 30 dni" - podaje WP.

"O popełnienie wykroczenia w związku z pochówkiem Piotra Woźniaka-Staraka oskarżono Mirosława S., który 30 sierpnia 2019 r. złożył urnę z prochami producenta w grobie murowanym, który nie leżał na terenie cmentarza" - informuje WP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Wybory 2020. Wstrząsające nagranie obiegło całą Polskę. Na jaw wychodzą nowe fakty
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Wirtualna Polska