Piotr Szczepanik pogrzeb. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Września 2020

Poruszające sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Wielki artysta został niezwykle pożegnany

Piotr Szczepanik zmarł 20 sierpnia. Pogrzeb artysty odbył się 11 dni później. Bliscy oraz rodzina twórcy pożegnała aktora w Archikatedrze Lubelskiej. Jego śmierć poruszyła też fanów oraz sympatyków. Podniosłe wydarzenie spotkało się ograniczeniami spowodowanymi pandemią.

Wokalista swoją karierę budował nie tylko na scenie. Jeden z twórców polskiej kultury współpracował w latach 80. z NSZZ Solidarność. W latach 90. był jednym z doradców Lecha Wałęsy oraz przewodził Zespołem Współpracy ze Środowiskami Twórczymi. Twórca był ceniony nie tylko przez Jacka Fedorowicza czy Bohdana Łazukę. Wysoko postawieni politycy prawicy chętnie podejmowali aktywności z Piotrem Szczepanikiem. W 2005 roku zasiadał w komitecie honorowym Lecha Kaczyńskiego. Popierał też jego brata w wyborach na urząd prezydenta Polski.

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już dziś. Ile dokładnie można dostać?Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już dziś. Ile dokładnie można dostać?Czytaj dalej

Piotr Szczepanik zmarł w wieku 78 lat. Pogrzeb twórcy odbył się 31 sierpnia

Wokalista rozwijał się głównie na polskich scenach. Swój talent prezentował jednak również na zagranicznych deskach. Piotr Szczepanik koncertował między innymi w Nowej Zelandii, Kanadzie, a nawet w Australii. Niestety, przez wiele lat walczył z ciężką chorobą, która odebrała mu życie zaledwie kilkanaście dni temu. W wieku 78 lat odszedł z tego świata, pozostawiając po sobie dorobek artystyczny oraz polityczny. Jego pogrzeb był ograniczony restrykcjami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszaćGwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszaćCzytaj dalej

Jak podaje redakcja "Faktu", Piotr Szczepanik był żegnany przez mieszkańców Lublina oraz Warszawy. Pogrzeb został zorganizowany w Archikatedrze Lubelskiej. Reporterzy informują, że po zakończeniu ceremonii jego trumnę przetransportowano na warszawskie Powązki. Stołeczny cmentarz jej miejscem spoczynku wielu wybitnych twórców, którzy zasłużyli się na rzecz rozwoju polskiej kultury. Szczególnie poruszającym gestem wykazali się organizatorzy pogrzebu. Wystosowali ważny apel do żałobników.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunę

Piotr Szczepanik po śmierci spoczął na warszawskich Powązkach. Redakcja "Faktu" informuje, że bliscy twórcy poprosili o nieprzynoszenie kwiatów oraz zniczy na jego grób. Pieniądze, które zostałyby wydane na dekoracje, przeznaczono na Fundację Onkologii Lubelskiej "Razem". Piękny i bezinteresowny gest żałobników jest praktyką stosowaną coraz częściej w naszym społeczeństwie.

Piotr Szczepanik pogrzeb

Piotr Szczepanik pogrzeb

Piotr Szczepanik pogrzeb

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Wiceminister: “opłata cukrowa nie trafi do budżetu państwa”. Nie, Patkowski mija się z prawdą
  3. Przykre sceny na antenie TVP Info. Padła sugestia, że dzieci dokonały prowokacji
  4. Niespodziewany rozłam w samym sercu Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zainterweniuje?
  5. Pieniądze od rządu będzie trzeba oddać? Właśnie zaczęły się kontrole, ZUS patrzy beneficjentom na ręce
  6. Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat poraża

Źródło: [Fakt/Wikipedia]