Piotr Stańczak. AFP/EAST NEWSŹródło: AFP/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 11 Czerwca 2020

Zatrzymano podejrzanych śmierci słynnego polskiego geologa. Czy to przełom w sprawie Piotra Stańczaka?

Piotr Stańczak, polski geolog zamordowany w 2009 roku w Pakistanie najprawdopodobniej zginął z rąk organizacji Tehrik-i-Taliban Pakistan. Po 11 latach śledztwa pakistańskim służbom udało zatrzymać się dwóch morderców Polaka.

Do akcji pakistańskich antyterrorystów, podczas którego zatrzymani zostali Kaleemullah i Farid Khan doszło 1 czerwca tego roku. Miejscowe media podały informację, że jeden z podejrzanych przyznał się do udziału w morderstwie.

Skibie puściły nerwy i ujawnił fakty z przeszłości. Publicznie w mocnych słowach o Edycie GórniakSkibie puściły nerwy i ujawnił fakty z przeszłości. Publicznie w mocnych słowach o Edycie GórniakCzytaj dalej

Porwanie Piotra Stańczaka

Piotr Stańczak urodził się 23 lipca 1966 w Potoku (woj. podkarpackie) był pracownikiem polskiej firmy Geofizyka Kraków zatrudnionym na kontrakcie przy poszukiwaniu złóż na terenie Pakistanu. Został porwany przez terrorystów z ugrupowania Tehrik-i-Taliban Pakistan 28 września 2008. W momencie porwania podróżował w okolicach miejscowości Pind Sultani, około 100 km od Islamabadu. Samochód, którym jechał, został ostrzelany. Towarzyszący mu pakistańscy kierowcy oraz ochroniarz zostali zabici.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rząd zmienia plany ws. pieniędzy dla rodziców? Money: Chcą wprowadzić "zorganizowaną opiekę dla dzieci"
2. Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, jest wideo

Na początku października 2008 porywacze przekazali mediom nagranie przedstawiającego Polaka przebywającego w ich niewoli. Na filmie Piotr Stańczak odczytywał oświadczenie po polsku i angielsku, prosząc o spełnienie żądań porywaczy, którzy domagali się uwolnienia 110 talibów z pakistańskich więzień. Na materiałach, którymi dysponowała redakcja, widać było wycelowaną w Polaka broń. Według relacjonującego nagranie dziennikarza, żądania były niemożliwe do spełnienia przez pakistański rząd.

7 lutego 2009 talibowie oświadczyli, że Piotr Stańczak został zabity poprzez dekapitację. Pakistański dziennikarz, który spotkał się z porwanym Polakiem, utrzymuje że porwany do samego końca był przekonany, że uda mu się przeżyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rosjanie spowodowali gigantyczną katastrofę ekologiczną
  2. Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz mówi o dziwnej rzeczy. Co się wydarzy?
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Domy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrało

Źródło: TVP INFO

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News