Piotr Semka. Jan BIELECKI/East NewsŹródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Czerwca 2020

"Kościół musi wykazać, że potrafi sprawnie działać w sprawach trudnych". Znany dziennikarz wzywa do konfrontacji i nie pozostawia złudzeń

Piotr Semka znany jest ze swoich prawicowych, katolickich i konserwatywnych poglądów. Tym bardziej cieszy jego zdecydowany głos w sprawie rozliczeń w Kościele Katolickim dotyczących tuszowania pedofilii przez biskupa Janiaka.

Dziennikarz udzielił wywiadu portalowi Do Rzeczy, w którym jest stałym felietonistą. Poza kwestią rozliczeń poruszony został również temat procedury sprawdzenia działalności biskupa Janiaka przez arcybiskupa Gądeckiego, wyznaczonego do tej roli przez Watykan.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Piotr Semka: "wątpliwa metoda" biskupa Janiaka

W ubiegłą niedzielę ogólnopolskie media obiegła informacja o rozesłaniu przez biskupa Edwarda Janiaka listu do parafii diecezji kaliskiej. Biskup oskarżany o tuszowanie przypadków pedofilii na ternie swojej diecezji prosił wiernych o modlitwę, przekonując jednocześnie, że stał się ofiarą "medialnej nagonki". Decyzję skomentował Piotr Semka - Biskup Janiak pisząc list skorzystał z dość wątpliwej metody - stwierdził dziennikarz - Postanowił odwołać się do wiernych głosząc swoją niewinność. Oczywiście każdy ma prawo do obrony. Jednak w tej sprawie wykorzystał swój autorytet urzędu biskupa do nagłośnienia listu pasterskiego „pro domo sua” - uzasadnił.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łódź. Zbiorowy gwałt na 26-letniej kobiecie, niewyobrażalnie tragiczne. Czy wyrok w sprawie jest sprawiedliwy?
2. Runął cały pomnik. Sytuacja w Europie wymyka się spod kontroli

W trakcie wywiadu Piotr Semka zwrócił również uwagę na wyjątkowość sytuacji postępowania, jakie toczy się przeciwko Janiakowi - Jest to pierwsze tego typu postępowanie w Polsce. Zarzuty dotyczące biskupa zdają się być na tyle poważne, że zawiadomienie w tej sprawie wysłał Prymas Wojciech Polak. Domniemam więc, że nie są to oskarżenia wyssane z palca. - mówił.

W bardzo ostrych słowach na temat listu biskupa Janiaka do wiernych wypowiedział się znany katolicki publicysta Tomasz Terlikowski - To już nawet nie jest żenada, to niestety dowodzi braku wiary w Bożą sprawiedliwość i wycierania sobie twarzy Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. O wymuszaniu udziału księży w kłamstwie nie wspominając - napisał na swoim Facebooku, załączając skan listu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonu
  2. Matura 2020 język polski 08.06.2020. Arkusze CKE, odpowiedzi
  3. Łódź. Zbiorowy gwałt na 26-letniej kobiecie, niewyobrażalnie tragiczne. Czy wyrok w sprawie jest sprawiedliwy?
  4. ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  6. Wstrzymano pracę w kilkunastu kopalniach. Przypadki na Śląsku są przypadkami z ogniska - wyjaśnia Szumowski

Źródło: Do Rzeczy