Piotr Najsztub spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego pokrzywdzona doznała poważnych obrażeń ciała. Jest kasacja w sprawie wyroku.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Stycznia 2020

Złe wieści dla Piotra Najsztuba. Jego sprawa się nie skończyła

Piotr Najsztub 5 października 2017 roku spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego pokrzywdzona doznała poważnych obrażeń ciała. Doszło do niego na pasach. Prokuratura wnosi kasację ws. wyroku uniewinniającego dziennikarza. Końca sprawy nie widać.

Piotr Najsztub potrącił kobietę na pasach. Jest kasacja w sprawie wyroku

Pojawiły się nowe informacje w sprawie wypadku, który prawie 3 lata temu spowodował Piotr Najsztub. Mimo że dziennikarz został uniewinniony, możliwe że i tak zostanie ukarany i poniesie konsekwencje swojego czynu. Prokuratura wniosła bowiem kasację od wyroku.

- 8 stycznia Prokurator Okręgowy w Warszawie wniósł do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który utrzymywał wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Do sieci wypłynęło nagranie polskiego polityka z sekretarką w jednoznacznej relacji. Nie widzi w tym nic złegoDo sieci wypłynęło nagranie polskiego polityka z sekretarką w jednoznacznej relacji. Nie widzi w tym nic złegoCzytaj dalej

Warto dodać, że potrącona przez dziennikarza kobieta miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki.

Najsztub został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy - za co ostatecznie nie odpowiedział.

- Biegli stwierdzili, że nie ma dowodów obiektywnych, które pozwoliłyby na rekonstrukcję zdarzenia. Śladów nie zabezpieczono tak, jak trzeba. Biegli musieli się zatem opierać na pewnych założeniach - mówił w listopadzie, po uprawomocnieniu się wyroku, sędzia Piotr Bojarczuk z Sądu Okręgowego w Warszawie, zaznaczając przy tym, że starsza kobieta też powinna zachować większą ostrożność jako pieszy na pasach.

- Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować - tłumaczył się Piotr Najsztub.

W listopadzie, odnosząc się do sprawy Najsztuba, w swoim expose premier Mateusz Morawiecki zapowiedział działania przeciwko piratom drogowym i zwiększenie praw pieszych na drodze.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Autokar spadł w przepaść, 20 osób zginęło, 24 ranne. Tragiczne wiadomości zza granicy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News