Piotr Muller odniósł się do nowych zasad bezpieczeństwa w restauracjach. (Zd. Il) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (Zd. Il) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 20 Maja 2020

Ważne słowa człowieka Mateusza Morawieckiego. Wszyscy mogliśmy być w błędzie ws. obostrzenia

Piotr Muller zabrał głos w sprawie nowych zasad bezpieczeństwa panujących w barach i restauracjach. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy limitu osób znajdujących się przy jednym stoliku. Rzecznik rządu postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego zapisu.

Przypomnijmy, że 18 maja, w związku z trzecim etapem odmrażania gospodarki, rząd zdecydował o otwarciu barów, kawiarni oraz restauracji. Właściciele, pracownicy i klienci muszą się jednak dostosować do nowego reżimu sanitarnego, który ma na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Jeden z zapisów jest jednak dość niejasny.

Łukasz Szumowski z niepokojącym ostrzeżeniem. Skrytykował polskie społeczeństwo, Łukasz Szumowski z niepokojącym ostrzeżeniem. Skrytykował polskie społeczeństwo, "wirus może wrócić"Czytaj dalej

Piotr Muller: "Nie ma zakazu spotkań ze znajomymi, ale są jasne wytyczne"

Chodzi tu o ilość osób mogących zasiąść przy jednym stoliku. Warto dodać, że według sanepidu klienci powinni siedzieć pojedynczo, w ok. 1,5-metrowych odstępach. Sanepid dopuszcza możliwość większej ilości osób, ale tylko w przypadku, gdy ci są członkami rodziny lub mieszkają ze sobą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

Na ten temat wypowiedział się rzecznik rządu Piotr Muller: - To jest pewnego rodzaju zalecenie, ale nie ma przepisów, które by zabraniały znajomym spotkać się przy jednym stoliku - zaznaczył, cytowany przez radiozet.pl.

Podkreślił także, że należy do tego podejść w sposób rozsądny. - Jeśli ktoś jest narażony na możliwość zakażenia, to żeby się nie spotykać. Te zalecenia istnieją po to, by łatwiej było zidentyfikować osoby, które miały kontakt z osobą, która okazała się zakażona - oświadczył. Jego zdaniem "nie ma zakazu spotkań ze znajomymi, ale są jasne wytyczne".


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy w przyszłym tygodniu zdejmiemy maseczki? Szumowski zabrał głos
  2. Wzruszający pogrzeb znanego aktora. Nie było mszy, ani księdza
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. Nowe wytyczne w Polsce. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

Źródło: radiozet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News