Piotr Gliński wydał pilne sprostowanie. (zdj. Il. ) Flickr/Kancelaria PremieraŹródło: (zdj. Il. ) Flickr/Kancelaria Premiera
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Maja 2020

Piotr Gliński uderzył w Kazika. Mocne słowa, jakie nigdy wcześniej nie padły

Piotr Gliński zabrał głos w sprawie wydarzeń, jakie miały miejsce w Programie Trzecim Polskiego Radia. W mocnych słowach poddał krytyce słynny już utwór Kazika Staszewskiego. Jego zdaniem w słynnym już utworze "Twój ból jest lepszy niż mój" doszło do manipulacji. Swoim wpisem na Twitterze poruszył opinię publiczną.

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami awantury, jaka rozgorzała wokół ostatniej listy przebojów Trójki. Przypomnijmy, że w głosowaniu szczególną sympatię słuchaczy wzbudził Kazik Staszewski. "Twój ból jest lepszy niż mój" wciąż nie schodzi z czołówek polskich mediów. Miliony osób odsłuchały satyry artysty. Wciąż jednak Polskie Radio nie zgadza się z wynikami sondy. Uważają, że wskazany przez widzów utwór powinien znajdować się dopiero na czwartym miejscu. Swoje stanowisko wygłosił też sam Piotr Gliński.

Agata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościAgata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościCzytaj dalej

Piotr Gliński: "Żyjemy w systemie medialnego kłamstwa"

Minister kultury za pomocą mediów społecznościowych sprostował informacje przedstawione w utworze Kazik. Przypomnijmy, że nawiązano w nim do Jarosława Kaczyńskiego. Mowa tu o odwiedzeniu warszawskiego cmentarza wbrew rozporządzeniu Rady Ministrów w okresie epidemii. Sam artysta wielokrotnie wskazywał, że jego celem było zwrócenie uwagi na kwestie stawiania się rządzących ponad prawem. Zdaniem Glińskiego jednak nikt z liderów Prawa i Sprawiedliwości przepisów nie naruszył.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. Samochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymu

Piotr Gliński w swoim stanowisku zarzucił Kazikowi poddanie się medialnym manipulacjom. Wskazuje, że decyzje dotyczące dostępności cmentarzy leżały po stronie ich zarządców. W jego opinii przedstawiciele obozu Zjednoczonej Prawicy, padają ofiarami pomówień. Tłumaczy, że Jarosław Kaczyński nie mógł złamać prawa, ponieważ nie utworzono restrykcji w sprawie odwiedzin na grobach bliskich.

"Teza o rzekomym złamaniu równości wobec prawa to polityczna propaganda, na którą, niestety, wielu się nabiera. Żyjemy wciąż w systemie medialnego kłamstwa, który potrafi oszukać nawet ludzi tak bystrych, jak Ilona Łepkowska, Piotr Zaremba czy Kazik Staszewski" - oświadczył minister kultury.

Piotr Gliński

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany ekspert ocenił IV etap znoszenia obostrzeń. Kilka decyzji jest zupełnie niezrozumiałych
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Pilot stanowił poważne zagrożenie. Musieli działać. Zawrócili samolot w połowie drogi
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News