piotr gliński. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 14 Maja 2020

Kiedy zostaną otwarte kina i teatry? Znamy odpowiedź ministra

Piotr Gliński 14 maja na antenie Radia Łódź i TVP3 Łódź został zapytany m.in. o datę otwarcia kin oraz teatrów i masowe wizyty publiczności. Odpowiedział jednoznacznie.

- Nie potrafię przewidzieć, kiedy otworzymy kina, teatry. Wynika to z powodów oczywistych: mamy sytuację nieprzewidywalną, nową, a ona jest zagospodarowywana w sposób optymalny mówił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógIle naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógCzytaj dalej

Piotr Gliński o teatrach i kinach

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego był gościem programu "Rozmowa Dnia" w Radiu Łódz i TVP Łódź. Szef resortu kultury powiedział wprost, że nie potrafi przewidzieć, kiedy zostaną otwarte kina i teatry. Jego zdaniem i tak dzięki działaniom rządu, mamy w naszym kraju o cztery i pół razy mniej zgonów w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańcu - w porównaniu z Niemcami, Hiszpanią czy Francją.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanisław Karczewski ujawnia prawdę o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. Sytuacja, jakiej nie było
2. Ile zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnym

- Porównajmy to i doceńmy, jak my prowadzimy Polskę przez ten straszliwy kryzys epidemiczny równolegle starając się o to, aby gospodarka wróciła do formy - mówił.

Gliński zaznaczył też, że o otwarciu kin i teatrów zadecyduje minister zdrowia Łukasz Szumowski, który jest jego zadniem wyrocznią i autorytetem w tej kwestii. Od przyszłego tygodnia jednak otwarte będa kina plenerowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bill Gates ostrzegał przed pandemią, teraz mówi kiedy się skończy
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz

Źródło: [Interia]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News