Źródło:Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Jak wygląda rajd nietrzeźwego kierowcy? Nagranie, które da wam do myślenia

Pijani kierowcy są plagą polskich dróg. W samą wigilię zatrzymano 170 osób na "podwójnym gazie". Apele policji i kampanie społeczne zdają się nie przynosić pożądanego efektu. Ku przestrodze pokazujemy, jak wygląda jazda pod wpływem.

Umieszczone nad artykułem nagranie pochodzi z archiwum policji w Siemianowicach. Jego historia jest bardzo ciekawa. Szarżujący kierowca BMW został ujęty przez jednego z mieszkańców Mysłowic.

- Po chwili jego kierowca zatrzymał się na środku jezdni, ponieważ nie wiedział, gdzie ma jechać. Wykorzystał to mysłowiczanin, który wyszedł ze swojego samochodu i od razu wyciągnął kluczyki ze stacyjki pirata drogowego. Wspólnie z przechodniami ujął kierowcę bmw i czekał na przyjazd mundurowych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, od razu wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w swoim organizmie ponad 2 promile - czytamy na stronie policji.

Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuWtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuCzytaj dalej

Okazuje się, że zatrzymany mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia samochodu, właśnie przez poprzednie incydenty z alkoholem. Nagranie, choć pochodzi z grudnia ubiegłego roku, daje do myślenia. Widać na nim jak na dłoni, do czego prowadzi jazda pod wpływem alkoholu.

Pijani kierowcy plagą polskich dróg

Do lipca ubiegłego roku, policja zatrzymała 63 383 pijanych kierowców. To o 3219 więcej, niż w analogicznym okresie 2018 roku. Zatrzymani doprowadzili do, w sumie, 4 tys. kolizji.

- Niestety liczba prowadzących pod wpływem alkoholu wzrosła w tym roku o 5,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Jeśli ten negatywny trend się utrzyma, to czeka nas roczny wzrost rzędu niemal 11 proc. A to dużo - mówił Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dla "Rzeczpospolitej".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News