Pies został wyrzucony przez okno z dziewiątego piętra na jednym z legnickich osiedli.. pxhere.com/DrFedor
Źródło: pxhere.com/DrFedor
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Stycznia 2020

Pies nie przeżył zabawy dwójki młodych mężczyzn. Zostali zatrzymani

Pies został wyrzucony przez dwóch młodych mężczyzn przez okno z dziewiątego piętra w Legnicy. Policja już zatrzymała dwóch 25-latków podejrzanych o ten bezmyślny i okrutny czyn. Do zdarzenia doszło przedwczoraj około godziny 9. na jednym z legnickich osiedli. Zwierzę niestety nie przeżyło upadku z tej wysokości. Jeśli mężczyznom postawione zostaną zarzuty, grozić im będzie kara od trzech do nawet pięciu lat więzienia.

Dwóch młodych mężczyzn z Legnicy wyrzuciło przez okno psa z dziewiątego piętra budynku przy ul. Przybosia na legnickim osiedlu Piekary. Czworonóg nie przeżył. Sprawcy zostali już zatrzymani, sprawę bada policja.

Mądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do lekówMądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do lekówCzytaj dalej

Pies wyrzucony przez okno z dziewiątego piętra. Nie przeżył. Podejrzani zostali już zatrzymani

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że ktoś wyrzucił psa z dziewiątego piętra. Na miejsce natychmiast udali się policjanci - mówi dla Onetu sierż. Anna Tersa, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Pies niestety nie przeżył upadku. - Zwłoki zwierzęcia w uzgodnieniu z powiatowym lekarzem weterynarii zostały zabezpieczone do sekcji - powiedziała sierż. Anna Tersa.

W sprawie zatrzymano już dwóch 25-latków, podejrzewanych o wyrzucenie psa. - Obecnie wykonywane są czynności służbowe z zatrzymanymi. Jednocześnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia - informuje Anna Tersa, oficer prasowy legnickiej policji.

Póki co mężczyznom nie zostały jeszcze przedstawione zarzuty, ale niewykluczone, że stanie się to na dniach. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi od trzech lat do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. To ostatnie dotyczy sytuacji, kiedy sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Szykuj się na nową opłatę samochodową. Od wczoraj już obowiązuje

2. 10 tys. zł na rękę i loty luksusowymi samolotami. Prestiżowa linia lotnicza otwiera rekrutację w Polsce

3. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi za granicą. Są ostrzeżenia, może być jeszcze gorzej

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Tadeusz Rydzyk przekroczył granicę smaku. Ordynarne słowa i groźby

6. Najsłynniejsza polska zakonnica wyznaje prawdę o księżach. "Łajdaki i pedofile"